Історія священика, який врятував 4000 євреїв

Священик П’єр-Марі Бенуа народився в Ле-Бур-д’Іре, що на заході Франції, 30 березня 1895 року. Уроджений П’єр Петель, капуцин-францисканець в роки Другої світової війни врятував понад 4000 євреїв. Відслуживши санітаром у французькій армії під час Першої світової, Бенуа став священиком і переїхав в монастир капуцинів в Римі.

В італійській столиці Бенуа жив просто і бідно, але коли почалася Друга світова війна, він повернувся до Франції.

На батьківщині священик на собі випробував ненависть і дискримінацію режиму Віші, який співпрацював з нацистами. У ті роки Бенуа прийняв рішення зробити все від нього залежне для порятунку єврейських біженців. О. Бенуа скористався своїми зв’язками з віруючими мирянами, щоб переправляти єврейських біженців в Іспанію або Швейцарію. У підвалі монастиря він друкував тисячі фальшивих свідчень про хрещення, підробляв паспорти та інші документи, тим самим допомагаючи євреям ховатися від влади.

Після того як в 1942 році південні кордони Франції були окуповані нацистами і їх союзниками, Бенуа переконав Гвідо Лоспінозо, італійського комісара із питань єврейського населення, дозволити біженцям переміститися в італійську зону окупації на південному сході Франції.

Бенуа познайомився з італійським банкіром, який мав намір вивезти на кораблі 30 000 італійських євреїв в Північну Африку. Священик відправився до Папи Пія XII, щоб заручитися його підтримкою. Однак у зв’язку з окупацією Північної Італії проект північноафриканської евакуації не був здійснений.

Втікши в Італію, священик працював з єврейською громадою і продовжив свою місію. Він допомагав євреям отримувати фальшиві документи і додаткові продуктові картки.

Як зазначила Сьюзен Цуккотті в науковій біографії «П’єр Марі-Бенуа і порятунок євреїв», священнослужитель ніколи не намагався навернути євреїв в свою віру, навпаки, завжди нагадував їм про необхідність зберегти свою ідентичність.

Коли в 1944 році Рим був звільнений, єврейська громада на офіційній церемонії віддячила Бенуа, вручивши йому нагороду. У 1964 році в інтерв’ю журналу Pageant президент США Ліндон Джонсон зазначив героїзм і дивовижні подвиги священика, сказавши: «Ця людина повинна надихати народ Сполучених Штатів на захист цивільних прав всіх людей, незалежно від їх раси, кольору шкіри або віросповідання».

26 квітня 1966 року «Яд ва-Шем» присвоїв Бенуа звання Праведника народів світу. У його честь в Єрусалимі було посаджено дерево, і священик прокоментував це так: «Це дерево символізує не тільки мене, а й тих мужніх євреїв, разом з якими я воював. Без них я б багато чого не досяг

Автор: Benjamin Glatt

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh