Авторські статті

Сумщина повстала проти кровавих зачисток мирних демонстрантів

Другий день поспіль у Ромнах, що на Сумщині, містяни активно блокують спеціяльний регіональний центр швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій України. Адже саме звідси ще два дні тому мала виїхати підтримка для київських “беркутівців”. Про це повідомив керівник Роменської “Свободи” Андрій Кучеренко.

Так, 22 січня о 22:00 надійшла інформація, що із Ромнів на підтримку “беркутівцям” у Києві планує виїхати увесь особовий склад Роменського МНС, що є одним із найпотужніших в Україні.

Люди швидко мобілізувалися, аби цього не допустити. Особливо багато прийшло молоді, яка оперативно поширила відповідну інформацію через соціяльні мережі. Частина людей блокували основний штаб МНС по вулиці Маяковського, инша частина – поїхала в мікрорайон Каховка блокувати можливий виїзд транспорту спецчастини там. Незважаючи на те, що за декілька годин працівники МНС почали розходитися по домівках, пояснюючи, що їх нібито відпустили додому і ніхто на Київ не поїде, свідомі роменці лишилися чергувати біля частини майже до ранку.

Сьогодні 24 січня близько 14:00 оперативно було зібрано увесь офіцерський склад Роменського МНС. Представники трьох опозиційних сил, а також активісти громадських організацій оперативно зібралися під ворітьми спецчастини МНС і вдало її заблокували. За деякий час до мітингувальників вийшов полковник МНС і пояснив, що працівники не займають будь-яку сторону, а просто виконують наказ – відправити спеціяльні машини до Києва для обігріву внутрішніх військ. О 18.30 керівництво МНС розпустило особовий склад, про що повідомив той самий полковник. Також він закликав громаду розійтися, на що містяни не погодилася.

На разі роменці розділились на дві групи. Перша чергуватиме до 01:30, друга – до ранку. Жителі сусідніх будинків виносять мітингувальникам канапки і чай для обігріву.

У Сумах вже другий день містяни активно висловлюють протест чинній владі. Сьогодні свободівці та активісти заблокували сесію Сумської обласної ради, не давши депутатам ухвалити ганебне рішення, згідно з яким мітингувальників у Києві прирівняли б до екстремістів та провокаторів. Після цього сум’яни пройшли центральною вулицею міста і зібралися на загальне віче на Майдані о 18:00 Саме там було ухвалено рішення піти додому до “регіонала”, секретаря міської ради Олексія Мовчана. Мітингувальники скандували під вікнами у депутата “Ганьба!” та “Відставка”, але той так і не вийшов до людей. Після цього громада рушила додому до міського голови Сум Геннадія Мінаєва із закликом: “Мінаєв, приєднуйся до нас!”.

Народний депутат України, уповноважений представник фракції ВО “Свобода” на Сумщині Ігор Мірошниченко так коментує ситуацію, що склалася: “На Сумщині люди виступають проти Януковича, проти його режиму, свавілля і бандитизму, який нинішня влада розводить у Києві та по всій Україні. На жаль, у нас на Сумщині вже не перший голова адміністрації представляє Донецьк. Окупаційна влада в цьому регіоні намагається видавати власну позицію за позицію мешканців Сум. Але сьогодні активна і свідома громада не дозволила донецьким окупантам на чолі з “губернатором” Яговником видати їхню позицію за позицію громади. Мешканці цієї области завжди були за демократичну, вільну, незалежну Україну, за права і свободи громадян. І тому люди по всій Сумській області повстали проти кровавих зачисток мирних демонстрантів і будуть стояти на смерть так само, як і в Києві, до повної перемоги над цією владою. І ніякі прихвосні режиму не зможуть викривити позицію Сумщини”.

Наостанок народний депутат закликав бойкотувати бізнес “регіоналів”, руки яких залиті людською кров’ю.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України