Авторські статтіТехно

Створити колонії на Марсі можна, лише маючи там стабільне сільське господарство – вчені

Що люди будуть їсти під час свого тривалого або постійного перебування на Марсі? Дослідники припускають, що замість того, щоб приносити готові раціони, майбутні марсіанські дослідники і колоністи повинні будуть обробляти ґрунт Червоної планети, щоб вирощувати продовольчі культури.

Самодостатнє, стабільне і стійке марсіанське сільське господарство – єдиний реальний спосіб перетворити первинні марсіанські аванпости в повноцінні колонії. Рослини будуть давати їжу, кисень та інші важливі продукти, які допомагають підтримувати життя і здоров’я людей.

На щастя, рідка вода дійсно існує під грунтом Марса. Крім того, що дає нам більше надії знайти інопланетне життя на планеті, наявність достатньої кількості води дозволяє вирощувати сільськогосподарські культури. Але є багато інших вимог, перш ніж колоністи можуть приступити до обробітку ґрунту.

Марс менше і легше Землі, маючи лише третину земної сили тяжіння. Він вдвічі далі від Сонця, тому отримує вдвічі менше світла. На Марсі дуже маленькі атмосфера і магнітне поле. Таким чином, сонячне світло, що досягає поверхні, містить набагато більше ультрафіолетових космічних променів.

У той час як атмосфера Землі товста і містить багато різних газів, тонкий повітря Марса складається в основному з вуглекислого газу. Комбінація цього тонкого повітря і зменшеного сонячного світла призводити до середніх дуже холодних температур.

На Марсі немає мікроорганізмів, поживних речовин і рідкої вологи для росту рослин. Планета покрита сухим реголітом з отруйним перхлоратом. Рідка вода на Марсі знаходиться під землею; якщо вона досягне поверхні, вона випарується із-за слабкого атмосферного тиску.

Создать колонии на Марсе можно, лишь имея там стабильное сельское хозяйство

Чи можна вирощувати їжу на Марсі?

Є кілька варіантів. МКС тестує гідропонні теплиці та регульовані екологічні системи, у яких можуть рости земні культури в умовах мікрогравітації. Було б досить легко адаптувати ці системи для використання на марсіанській поверхні.

Деякі дослідники запропонували культивувати їстівні мікроорганізми. Ці мікроби будуть поглинати відходи космонавтів і колоністів. Потім вони можуть бути перероблені в білок.

Треті пропонують вирощувати культури, які зможуть рости в суворих умовах Марса. Так як для нормального вирощування марсіанізованих культур потрібно багато років, ці нетерплячі люди хочуть використати генну інженерію для прискорення процесу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України