Створити колонії на Марсі можна, лише маючи там стабільне сільське господарство – вчені

Що люди будуть їсти під час свого тривалого або постійного перебування на Марсі? Дослідники припускають, що замість того, щоб приносити готові раціони, майбутні марсіанські дослідники і колоністи повинні будуть обробляти ґрунт Червоної планети, щоб вирощувати продовольчі культури.

Самодостатнє, стабільне і стійке марсіанське сільське господарство – єдиний реальний спосіб перетворити первинні марсіанські аванпости в повноцінні колонії. Рослини будуть давати їжу, кисень та інші важливі продукти, які допомагають підтримувати життя і здоров’я людей.

На щастя, рідка вода дійсно існує під грунтом Марса. Крім того, що дає нам більше надії знайти інопланетне життя на планеті, наявність достатньої кількості води дозволяє вирощувати сільськогосподарські культури. Але є багато інших вимог, перш ніж колоністи можуть приступити до обробітку ґрунту.

Марс менше і легше Землі, маючи лише третину земної сили тяжіння. Він вдвічі далі від Сонця, тому отримує вдвічі менше світла. На Марсі дуже маленькі атмосфера і магнітне поле. Таким чином, сонячне світло, що досягає поверхні, містить набагато більше ультрафіолетових космічних променів.

У той час як атмосфера Землі товста і містить багато різних газів, тонкий повітря Марса складається в основному з вуглекислого газу. Комбінація цього тонкого повітря і зменшеного сонячного світла призводити до середніх дуже холодних температур.

На Марсі немає мікроорганізмів, поживних речовин і рідкої вологи для росту рослин. Планета покрита сухим реголітом з отруйним перхлоратом. Рідка вода на Марсі знаходиться під землею; якщо вона досягне поверхні, вона випарується із-за слабкого атмосферного тиску.

Чи можна вирощувати їжу на Марсі?

Є кілька варіантів. МКС тестує гідропонні теплиці та регульовані екологічні системи, у яких можуть рости земні культури в умовах мікрогравітації. Було б досить легко адаптувати ці системи для використання на марсіанській поверхні.

Деякі дослідники запропонували культивувати їстівні мікроорганізми. Ці мікроби будуть поглинати відходи космонавтів і колоністів. Потім вони можуть бути перероблені в білок.

Треті пропонують вирощувати культури, які зможуть рости в суворих умовах Марса. Так як для нормального вирощування марсіанізованих культур потрібно багато років, ці нетерплячі люди хочуть використати генну інженерію для прискорення процесу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh