ЄС|NATO

Країни ЄС перебувають у серйозній ядерній залежності від москви – під загрозою французький атомний флот

Багато атомних електростанцій залежать від постачання паливних стрижнів. Для Франції це навіть серйозні оборонні наслідки.

«ЄС не має іншого вибору, окрім як повністю виключити атомну енергетику з санкцій проти Росії. Це все тому, що з роками Європа поступалася дедалі більше», — б’є на сполох радник з клімату Відня Юрген Чорнохорскі, голова «Міста за без’ядерну Європу» (CNFE).

Для військових великої нації це означає відкриту рану та незахищений фланг. Тому що без милості путіна поставки ядерної сировини для виробництва уранових стрижнів гордий французький атомний флот не може існувати — абсолютний стратегічний кошмар в оборонній стратегії президента Еммануеля Макрона.

Але у російського “царя” є всі козирі та інших областях: одна з головних проблем — забезпечення паливом реакторів ВВЕР-440 у Словаччині, Чехії, Угорщині та Болгарії. Оскільки це можливо тільки через російські компанії, заборони на польоти для відповідних спецтранспортів путінської імперії довелося знімати кілька разів у 2022 році.

Сусідна з Австрією країна Угорщина також виступає проти санкцій на ядерний сектор москви, оскільки зараз на майданчику Пакш російська компанія «Росатом» будує два нові реактори. Десять мільярдів із проекту вартістю 12,5 мільярдів євро будуть профінансовані за рахунок кредиту москви. Фінляндія, з іншого боку, натиснула на гальма з ризиком заплатити величезну неустойку: будівництво атомної електростанції Росатому було зупинено через російське вторгнення в Україну.

Імпорт електроенергії в Австрію також зростає в основному за рахунок у тому числі атомних електростанцій: торік він склав уже 8,7 млрд кіловат-годин нетто. Усього за це потрібно було заплатити 3,2 мільярди євро, як пояснила в неділю IG Windkraft. Хоча у 2021 році вже відбулося збільшення власного виробітку на 178 відсотків порівняно з 2020 роком, чистий імпорт знову зріс на 15 відсотків у попередньому році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України