У 2017 році в Чехії справили 20,32 млн гектолітрів пива, що на 0,7% менше порівняно з попереднім роком. Тим самим перервався п’ятирічний період зростання виробництва. Такі дані у вівторок опублікував Чеський союз пивоварень і солодовен (?SPS).
За рік експорт пива зріс на 4,5% і склав 4,6 млн гектолітрів. Головними європейськими ринками збуту були Словаччина, Німеччина та Польща. За межами ЄС більше всіх чеського пива випили жителі Росії, Південної Кореї і США.
Разом з тим на внутрішньому ринку споживання пива знизилося на 2,1% до 16,04 млн гектолітрів. На шкірного жителя Чехії припадало в середньому по 138 літрів випитого пива, на п’ять менше, ніж роком раніше.
«З нашої точки зору рік був не зовсім успішним. За погані результати на внутрішньому ринку відповідальна надмірна регулювання і бюрократія, яка заважає підприємцям і позначається на чеській пивної культури. І якщо із запровадженням системи електронного обліку виручки ринок зумів відносно успішно впоратися, то про антитютюновий закон такого сказати не можна», – заявив голова ?SPS Франтішек Шамал.
За його словами, саме заборона на куріння в пивних барах і ресторанах, вплинув на падіння споживання розливного пива. Його частка від загального обсягу торішніх продажів склала 38%. Це на 1% менше, ніж в 2016 році. Ще дев’ять ять років тому на розлив в республіці продавалося більше половини цього хмільного напою.
Вперше за кілька десятків років у Чехії випили більше лежаків щільністю 11-12°, ніж легкого пива щільністю 10° (v??epn? pivo). Несподіваним виглядає і відродилася любов чехів до різних пивних напоїв зі смаками фруктів, яка останні роки незмінно слабшала. У минулому році продажу таких напоїв зросли на 30% до 301 000 гектолітрів.
Імпорт іноземного пива в Чехії зріс на 2,3%, до 333 тис. гектолітрів. З урахуванням обсягів споживання, країна є найменшим імпортером пива в ЄС. Основним європейськім постачальником була Польща, світовим – Мексика.