Статистики підрахували, скільки пива за рік випив кожен житель Чехії

У 2017 році в Чехії справили 20,32 млн гектолітрів пива, що на 0,7% менше порівняно з попереднім роком. Тим самим перервався п’ятирічний період зростання виробництва. Такі дані у вівторок опублікував Чеський союз пивоварень і солодовен (?SPS).

За рік експорт пива зріс на 4,5% і склав 4,6 млн гектолітрів. Головними європейськими ринками збуту були Словаччина, Німеччина та Польща. За межами ЄС більше всіх чеського пива випили жителі Росії, Південної Кореї і США.

Разом з тим на внутрішньому ринку споживання пива знизилося на 2,1% до 16,04 млн гектолітрів. На шкірного жителя Чехії припадало в середньому по 138 літрів випитого пива, на п’ять менше, ніж роком раніше.

«З нашої точки зору рік був не зовсім успішним. За погані результати на внутрішньому ринку відповідальна надмірна регулювання і бюрократія, яка заважає підприємцям і позначається на чеській пивної культури. І якщо із запровадженням системи електронного обліку виручки ринок зумів відносно успішно впоратися, то про антитютюновий закон такого сказати не можна», – заявив голова ?SPS Франтішек Шамал.

За його словами, саме заборона на куріння в пивних барах і ресторанах, вплинув на падіння споживання розливного пива. Його частка від загального обсягу торішніх продажів склала 38%. Це на 1% менше, ніж в 2016 році. Ще дев’ять ять років тому на розлив в республіці продавалося більше половини цього хмільного напою.

Вперше за кілька десятків років у Чехії випили більше лежаків щільністю 11-12°, ніж легкого пива щільністю 10° (v??epn? pivo). Несподіваним виглядає і відродилася любов чехів до різних пивних напоїв зі смаками фруктів, яка останні роки незмінно слабшала. У минулому році продажу таких напоїв зросли на 30% до 301 000 гектолітрів.

Імпорт іноземного пива в Чехії зріс на 2,3%, до 333 тис. гектолітрів. З урахуванням обсягів споживання, країна є найменшим імпортером пива в ЄС. Основним європейськім постачальником була Польща, світовим – Мексика.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh