Діаспора

Стало відомо, ким працюють українці в Чехії та які зарплати отримують

У Чехії щомісяця зростає кількість працюючих українців. У країні працевлаштувалися вже близько 100 тисяч українських біженців.

Про це розповіли експерти міграційної платформи EWL

Чехія третя за кількістю зареєстрованих українських біженців після Польщі та Німеччини.

Зазначається, що більшість українців, які зараз приїжджають та працюють у Чехії – вихідці з центру, півдня та сходу України. За даними Агентства ООН у справах біженців, майже половина біженців – жінки, ще 33% – діти.

“Частина біженців, які приїхали в перші місяці війни, вже повернулися в Україну. Наразі залишаються та йдуть працювати до Чехії мешканці Запоріжжя, Миколаєва, Одеси, Маріуполя, Дніпра. Вихідців із заходу України, які працюють у Чехії – десь 10%”, – розповів директор з питань міжнародного розвитку платформи EWL Міхаліна Селевич.

Чеські роботодавці активно беруть на роботу іноземних працівників – найчастіше вакантні позиції займають українці.

Одна із затребуваних професій та актуальних вакансій у Чехії зараз – працівник з виробництва запчастин для автомобілів. У Чехії працюють заводи багатьох міжнародних брендів, тому є широкий вибір професій у цій галузі.

Також багато вакансій “працівник комплектації продукції” на складах та логістиці. Це збір деталей кондиціонерів, вентиляторів та кондиціонерів для автомобілів чи комплектуючих товарів.

Більшість роботодавців пропонують безкоштовне житло своїм працівникам. Можуть розміщувати сім’ями – наприклад, взяти чоловіка на роботу з дружиною та дітьми, але в такому разі чоловік має заплатити за їхнє проживання. Деякі підприємства забезпечують своїх працівників безплатним харчуванням або за пільговими цінами. Це робота, яка не вимагає знання чеської мови та досвіду. На місяць можна заробити – 21 500-29 300 крон (34-46,5 тисячі гривень – ред.)”, – розповідає Михаліна Селевич.

Зарплата в Чехії залежить від регіону та сфери діяльності. У середньому у цій країні можна отримати 18 000 – 35 000 крон на місяць (приблизно 28,5 – 55,6 тис. грн.).

Чехія готує законопроект LexUkraine III, згідно з яким буде розроблено механізм продовження віз тимчасового захисту до 31 березня 2024 року та термін соціальних виплат.

Сьогодні всі українські біженці, які прибувають до Чехії, без будь-яких додаткових умов мають право на виплату першої допомоги в 5 000 крон (майже 8 тис. грн.). Щоб отримувати ту саму суму ще 5 місяців, потрібно довести своє складне матеріальне становище – вважатися безробітним, не мати у Чехії житла.

На 7 місяць розмір виплат зменшується до 4620 крон (7,3 тис. грн.) – це прожитковий мінімум. Дітям віком до 18 років виплачують 3320 крон (5,3 тис. грн).

Нині у Чехії проживає 390 тисяч біженців з України.

Зазначимо, що ще з літа експерти попереджали, що цьогорічна зима буде дуже складною в Україні. У результаті напередодні зими російські військові регулярно завдають ударів об’єктам енергетичної структури України. Європейські країни, бачачи таку ситуацію, планують розміщення нової хвилі українських біженців.

Названо країни Європи, які готові приймати українських біженців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України