Українці в Чехії

США погрожують Чехії торговельною війною

Сполучені Штати незадоволені наміром Чехії ввести цифровий податок, який, серед іншого, торкнеться американські фірми, такі як Google і Facebook. США пригрозили Чехії торговельною війною у разі введення податку.

«Ми залишаємо за собою право ввести відповідні заходь, якщо буде запроваджено дискримінаційний по відношенню до американських компаній податок», — заявив у ЗМІ анонімне урядове джерело США.

Уряд Чехії ухвалив податок у листопаді минулого року. Він повинен стати відповіддю на практику глобальних компаній, що мають доходи з різних ринків, але сплачують податок тільки в країні, де це вигідно для них. Наприклад, в Ірландії. Податок повинен вступити в силу з середини поточного року. Компанії зобов’яжуть платити в податковий фонд Чехії сім відсотків від продажів. За даними Мінфіну, податок буде приносити бюджету до 5 млдр крон у рік.

Оподаткуванню підлягатимуть компанії зі світовим оборотом понад 750 мільйонів євро (19,1 мільярда доларів), які отримують на території Чехії річний дохід не менше 100 мільйонів крон. Таким чином, податок, поза сумнівом, торкнеться Google, Facebook, Amazon і Apple.

Європейський союз не погодився ввести загальний цифровий податок, тому деякі країни, включаючи Чехію, зробили це локально. У Франції податок стягується з минулого року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.