Авторські статті

США передали військовим медикам ВДВ сучасний мобільний польовий експедиційний госпіталь. Фото

У Житомирі делегація представників США передала військовим медикам Високомобільних десантних військ Збройних Сил України сучасний мобільний польовий експедиційний госпіталь другого рівня за кваліфікацією НАТО.

В урочистому заході взяли участь представники Посольства США в Україні, Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, керівний склад командування Високомобільних десантних військ, посадовці обласної влади та духовенство.

Від імені американського уряду військова аташе Посольства США в Україні полковник Керол Нортрап презентувала госпіталь, зазначивши, що тісна співпраця продовжуватиметься й надалі.

Шпиталь вартістю 7,6 мільйона доларів складається із чотирьох наметів, являє собою легку, компактну споруду, яку можна розгорнути протягом 24 годин поблизу району бойових операцій. Забезпечений потужним набором сучасних засобів та апаратурою.

Основні підрозділи госпіталю призначені для приймання, сортування, надання невідкладної, першої медичної, кваліфікованої, окремих елементів спеціалізованої медичної допомоги пораненим та хворим. За необхідності медики-десантники здійснюють евакуацію постраждалих до лікувальних установ вищого рівня.

Умовно госпіталь можна розділити на дві частини: діагностичну та лікувальну. В першій частині можна здійснювати будь-яку діагностику, зокрема, повний біохімічний аналіз крові, рентгеноскопію, ультразвукову та інші види діагностики. У другій проводиться операційне, реанімаційне втручання.

У США госпіталь відомий під назвою EMEDS-експедиційна система медичної підтримки.

— Устаткування все випробуване та дуже хороше. Ми користувалися ним в Афганістані, в Іраку, — розповіла офіцер-медик США Олена Мспаркер.

У штаті госпіталю 30 військовослужбовців лікарів та середній медичний персонал. Варто зазначити, що американські фахівці протягом визначеного часу навчатимуть українських колег як найефективніше використовувати госпіталь.

Також учасники заходу спостерігали за діями «крилатих піхотинців» під час надання першої медичної допомоги пораненим військовикам на полі бою, їх евакуацію до госпіталю та безпосередньо етапи роботи медбригад у ньому.

Прес-служба ВДВ ЗС України

Руслан Лінник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.