Авторські статтіТехно

«Скляна» фарба, яка більш надійно захистить від погодних умов

Джейсон Бенкоскі з Університету Джонса Хопкінса (США) розробив фарбу для металевих поверхонь, яка перешкоджає їх перегріву і корозії.

Основою для фарби послужив силікат калію, який добре розчиняється у воді і твердне при висиханні. Ця речовина використовується для виробництва вогнетривких покриттів і хімічних просочень для дерева.

Додаванням різних компонентів до складу «скляної» фарби можна регулювати її властивості, наприклад, змусити розширюватися і стискатися разом з металом. При цьому, на відміну від інших видів фарб, вона не потріскається.
Стійка до нагрівання і вицвітання фарба допоможе запобігти перегріву на сонці металевих конструкцій і тим самим збільшити термін їх служби. «Скляна» фарба стане в нагоді в суднобудуванні, оскільки кораблі частіше за інших схильні до впливу від перепадів температур і корозії.

У перспективі «скляну» фарбу можна буде використовувати для покриття кузовів будь-яких транспортних засобів і навіть будівель. Вчені з лабораторії прикладної хімії університету мають намір почати випробування фарби в найближчі два роки.

Відео: American Chemical Society

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України