Спецслужби Чехії: російські шпигуни – головна загроза для країни

Російські спецслужб мають на обстановку в Чехії куди більш комплексне та серйозний вплив, ніж прийнято вважати. Шпигуни саме з цієї країни становлять для республіки найбільшу загрозу. Про це йдеться в доповіді Служби безпеки та інформації (BIS, чеська контррозвідка) за 2017 рік, опублікованому в понеділок.

За даними відомства, в минулому році російські агенти не обмежувалися одним лише збором інформації, а прагнули вплинути на перебіг деяких подій. Їх дії в Чехії були частиною загальної стратегії гібридної війни, яку Росія веде проти НАТО і Євросоюзу. Головна її мета – внутрішня дестабілізація даних об’єднань, шляхом ослаблення входять до них держав.

BIS пояснює, що під терміном «гібридна війна» маються на увазі активні дії відразу в декількох областях: спотворення історії, дезінформація, пропаганда, шпигунство, організована злочинність, корупція, вплив на політичну і економічну системи, та інші.

Прочитайте про цивільний кодекс України 2017 у нашій статті

Крім того, чеська контррозвідка попередила про потенційну небезпеку контактів з представниками посольства РФ в Празі. Відомство натякнуло, що будь-який співробітник диппредставництва, від шофера до посла, на ділі може виявитися таємним агентом.

«Ті, що ви вважаєте кого-то всього лише дипломатом, зовсім не означає, що він не представляє загрози», – йдеться в доповіді.

Нагадаємо, наприкінці листопада голова чеського МЗС Томаш Петржичек заявивши журналістам, що веде з російською стороною переговори про скорочення числа співробітників посольства в Празі. Міністр зазначив, що вона завищена і не відповідає скромним розмірам республіки. Він також згадав велику кількість машин, що належать диппредставництву, які використовуються з незрозумілими цілями. Росія поспішила спростувати інформацію про переговори, що ведуться.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh