Авторські статтіДіаспора

Спецслужби Чехії: російські шпигуни – головна загроза для країни

Російські спецслужб мають на обстановку в Чехії куди більш комплексне та серйозний вплив, ніж прийнято вважати. Шпигуни саме з цієї країни становлять для республіки найбільшу загрозу. Про це йдеться в доповіді Служби безпеки та інформації (BIS, чеська контррозвідка) за 2017 рік, опублікованому в понеділок.

За даними відомства, в минулому році російські агенти не обмежувалися одним лише збором інформації, а прагнули вплинути на перебіг деяких подій. Їх дії в Чехії були частиною загальної стратегії гібридної війни, яку Росія веде проти НАТО і Євросоюзу. Головна її мета – внутрішня дестабілізація даних об’єднань, шляхом ослаблення входять до них держав.

BIS пояснює, що під терміном «гібридна війна» маються на увазі активні дії відразу в декількох областях: спотворення історії, дезінформація, пропаганда, шпигунство, організована злочинність, корупція, вплив на політичну і економічну системи, та інші.

Прочитайте про цивільний кодекс України 2017 у нашій статті

Крім того, чеська контррозвідка попередила про потенційну небезпеку контактів з представниками посольства РФ в Празі. Відомство натякнуло, що будь-який співробітник диппредставництва, від шофера до посла, на ділі може виявитися таємним агентом.

«Ті, що ви вважаєте кого-то всього лише дипломатом, зовсім не означає, що він не представляє загрози», – йдеться в доповіді.

Нагадаємо, наприкінці листопада голова чеського МЗС Томаш Петржичек заявивши журналістам, що веде з російською стороною переговори про скорочення числа співробітників посольства в Празі. Міністр зазначив, що вона завищена і не відповідає скромним розмірам республіки. Він також згадав велику кількість машин, що належать диппредставництву, які використовуються з незрозумілими цілями. Росія поспішила спростувати інформацію про переговори, що ведуться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України