Новини

Цивільний кодекс України: зміни та доповнення

ЦКУ-2017: зміни та доповнення

Цивільний кодекс законів за часів незалежної України вперше прийнятий Верховною Радою у 2003 р. Вдосконалення важливого зводу правових норм, що стосуються сфери цивільних правовідносин, триває й донині. Майже десять років команда провідних українських юристів працювала над розробкою нового кодексу. Влітку 2017 р. набудуть юридичної чинності одразу кілька правових кодексів України. Оновлений ЦКУ також фігурує у списку оновлених кодифікованих зводів законів, тому Цивільний кодекс України купити варто уже сьогодні для своєчасного ознайомлення зі змінами. Видавці правової літератури реалізують через відомі книжкові мережі оновлений ЦКУ з правками та актуальними доповненнями.

Структура Цивільного кодексу України

Основна мета кодифікованого зводу законів полягає у регулюванні правових відносин майнового і немайнового характеру між юридичними та фізичними особами. В полі дії кодексу також фігурують територіальні громади, державні інституції. Цивільний кодекс України також регулює публічні відносини між Україною та іншими державами, суб’єктів цивільного права.

Загалом ЦКУ складається з 6 книг (частин), в яких відображені загальні положення та безпосередньо правові норми для регулювання майнових та не особистих речових прав, інтелектуальної власності, передачі спадку та певних юридичних зобов’язань між учасниками цивільного процесу. В цілому,

Сучасні експерти у сфері права високо оцінили змінений кодекс, слушно називаючи збірник законів не лише конституцією громадянського суспільства, але й основним правовим регулятором економіки держави. Статті кодексу створюють надійний фундамент для розвитку суспільних відносин та їх реформування у галузь цивільного обігу.

Статті кодексу, яких торкнулися зміни

У новій редакції документу є чимало юридичних новацій, які будуть актуальними вже влітку:

 

  • стаття 534 (черговість погашення вимог за правовим зобов’язанням);
  • стаття 551 (щодо предмету та розміру неустойки, який тепер може бути збільшений, якщо це не забороняє закон);
  • стаття 1056-1 (особливості застосування відсоткової ставки за кредитним договором, умови надання споживчого кредиту, зобов’язання кредиторів).

 

Кожному юристу-цивілісту варто своєчасно ознайомитися з поправками ЦКУ. Для цього придбайте цивільний кодекс України купити в оновленій редакції. Нововведення зводу законів цивільного права набудуть юридичної сили на теренах нашої держави у червні поточного року. Також варто враховувати – разом зі змінами у зводі законів, Міністерство юстиції найближчим часом підготує законопроекти, які змінять деякі законодавчі акти, що втратили актуальність у зв’язку зі змінами у Цивільному кодексі законів України. Судді, науковці, адвокати, працівники нотаріату, які у своїй щоденній діяльності використовую цивільний кодекс, рекомендують ознайомитися з друкованим коментарем до кодексу із роз’ясненнями до діючих та змінених статей. Це значно спростить користування зводом законів цивільного права.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України