Техно

SpaceX готується до запуску супутників Starlink другого покоління цього місяця

Мережа поточного покоління Starlink може використовуватися будь-яким рухомим наземним об’єктом, який може вмістити свою пласку панельну антену, каже генеральний директор SpaceX Ілон Маск. Авторство: SpaceX

SpaceX може почати запускати супутники Starlink другого покоління в найближчі тижні, щоб збільшити пропускну здатність своєї все більш перевантаженої широкосмугової мережі.

У нормативних документах Федеральної комісії зв’язку 16 грудня SpaceX заявила, що «очікує, що почне запускати супутники Gen2 до кінця грудня 2022 року».

Компанія просить FCC надати 60-денний спеціальний тимчасовий дозвіл (STA) для підключення існуючих терміналів користувачів до майбутніх супутників на негеостаціонарній орбіті (NGSO). У разі отримання дозволу STA дозволить SpaceX почати надавати послуги Gen2, чекаючи, поки FCC опрацює його заявку на довгострокове затвердження.

Надання STA дозволить користувачам «отримати доступ до збільшеної ємності для широкосмугових послуг з низькою затримкою від оновленої системи NGSO наступного покоління SpaceX, щойно її супутники будуть розгорнуті», — повідомила SpaceX FCC.

Starlink має більше мільйона «активних передплатників», повідомила SpaceX у Twitter 19 грудня, порівняно з 250 000, за словами компанії, у березні.

Мережа зазнала напруги на тлі її зростаючої популярності, згідно з аналізом Ookla, який показує, як середня швидкість завантаження Starlink продовжувала падати в Сполучених Штатах і Канаді.

На сьогодні SpaceX запустила понад 3600 супутників Starlink за допомогою ракет Falcon 9. З них приблизно 3300 із 4408 супутників Gen1, дозволених FCC, за оцінками, все ще перебувають на орбіті.

1 грудня FCC надала Starlink частковий дозвіл на експлуатацію 7500 із майже 30 000 супутників у запропонованій угрупованні Gen2.

На додаток до збільшення ємності для наявних клієнтів Starlink, SpaceX сподівається використовувати Gen2 для додавання нових можливостей, включаючи послуги прямого підключення до смартфону.

FCC продовжує розглядати загальну пропозицію SpaceX щодо значного розширення угруповання Gen2.

Регулятор також відклав рішення щодо планів SpaceX додати малі радіочастотні маяки до супутників Gen2, які, за словами компанії, підвищать їхню безпеку, забезпечуючи спеціалізовані функції телеметрії, відстеження та керування (TT&C).

SpaceX надала більше деталей про маяки в окремій нормативній документації, в якій детально описано, як їх можна використовувати для відстеження та підтримки зв’язку з супутниками Gen 2 під час підвищення орбіти та поганих космічних погодних умов.

За словами SpaceX, маяки зможуть передавати телеметричне повідомлення відстеження в середньому раз на 100 секунд.

«Як тільки супутники вийдуть на призначену орбіту, радіомаяки будуть вимкнені лише для повторної передачі, якщо буде отримано команду, у малоймовірному випадку надзвичайної ситуації», — повідомив старший директор супутникової політики SpaceX Девід Голдман у листі FCC від 15 грудня.

«Такі можливості дозволять SpaceX продовжувати лідирувати в галузі керування космосом, офіційно включивши резервну резервну систему TT&C на свої вже просунуті супутники Gen2».

SpaceX планує використовувати ракети Falcon 9 і свою майбутню ракету-носій Starship для розгортання Gen2. Раніше компанія окреслювала наміри запускати супутники Gen2 принаймні раз на тиждень, плануючи збільшити цю частоту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України