Техно

Проблеми з погодою та радіусом дії відкладають перший запуск ракети Electron з штату Вірджінія на січень

Rocket Lab Electron на боці, загорнутий у ковдри, на стартовому комплексі 2 у Воллопсі 16 грудня. Проблеми з погодою та дальністю перенесли запуск, перший Electron з цього майданчика, на січень. Авторство: SpaceNews/Джефф Фауст

Ракетній лабораторії доведеться чекати до січня для наступної спроби першого запуску Electron із Вірджинії через затримки через погодні умови та проблеми з дальністю.

Rocket Lab заблокувала спробу запуску Electron 18 грудня зі стартового комплексу 2 на Середньоатлантичному регіональному космодромі (MARS) на острові Воллопс, штат Вірджинія. Хоча ракета та її корисний вантаж були готові до запуску, вітер на верхніх рівнях був надто сильним, і компанія скасувала запуск ближче до кінця двогодинного вікна, яке закрилося о 20:00. східний.

Компанія заявила, що виключає запуск 19 грудня через ці вітри, але розглядає додаткові можливості до того, як набудуть чинності обмеження повітряного простору у святкові дні, спрямовані на те, щоб запуски не заважали більшій кількості повітряного руху. Однак пізно 19 грудня компанія повідомила, що прогнози на 20 грудня передбачають продовження неприйнятно сильного вітру на верхніх рівнях.

20 грудня було останньою можливістю для Rocket Lab запуститися до того, як набудуть чинності святкові обмеження повітряного простору. Компанія заявила, що перенесе запуск на деякий час у січні.

Місія під назвою Rocket Lab «Вірджинія — для любителів запускати» стала б десятим запуском компанії Electron цього року, але також першим із стартового комплексу 2. Місія виведе на орбіту три радіочастотні супутники спостереження для HawkEye. 360, компанія, що базується в Північній Вірджинії.

Rocket Lab була готова запустити Electron 16 грудня, але напередодні ввечері оголосила, що запуск відкладено на два дні, щоб дозволити NASA, яке керує льотним центром Wallops Flight Facility, розташованим спільно з MARS, і Федеральному управлінню цивільної авіації завершити те, що компанія назвала «документація, керована діапазоном».

Головний виконавчий директор Rocket Lab Пітер Бек сказав в інтерв’ю 16 грудня, що проблема пов’язана з розбіжностями між NASA і FAA щодо безпеки дальності та документації щодо безпеки польотів. На брифінгу 14 грудня NASA заявило, що очікує, що документи будуть завершені протягом дня, але під час огляду готовності до запуску обидва агентства сказали, що їм потрібно більше часу, щоб це завершити.

Бек сказав, що він «розчарований і засмучений» затримкою. «Це вперше, і завжди будуть проблеми з прорізуванням зубів», — сказав він. «Я думаю, ми просто розчаровані тим, що ці проблеми з прорізуванням зубів не сталися шість місяців тому. Це сталося буквально за кілька днів до того, як ми були готові до запуску». Він зазначив, що ракета та її корисний вантаж були готові до запуску майже два тижні, поки чекали остаточних схвалень.

Проблема з документами не стосувалась системи автономного завершення польоту ракети. Його сертифікація для використання на Electron від Wallops була відкладена більш ніж на два роки через проблеми з програмним забезпеченням, розробленим NASA для нього.

До цієї затримки Rocket Lab заявила, що планує чотири-шість запусків Electron у 2023 році з Воллопса. Бек сказав, що переваги клієнтів є головним фактором у визначенні того, який сайт для запуску використовувати. HawkEye 360, клієнт цього першого запуску, спеціально вирішив запустити з Wallops, оскільки він також знаходиться у Вірджинії. Урядові установи США також, ймовірно, використовуватимуть Wallops для своїх запусків Electron

Однак пусковий комплекс 1 Rocket Lab у Новій Зеландії залишиться основним місцем для Electron. «Ми можемо швидко повернути речі і бути дуже комерційними», — сказав він. Компанія володіє стартовим майданчиком і, таким чином, має набагато більше контролю над операціями. За його словами, труднощі, пов’язані з початком роботи в Wallops, «змушують вас цінувати власний асортимент, де ви контролюєте все це, і ви маєте справу безпосередньо з одним регулятором».

Він сказав, що очікує, що майбутні запуски від Wallops відбуватимуться більш гладко. «Це те, що було обіцяно, і це наші очікування, тому що так бути не може».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України