Новини з Австрії

Теракт у Відні: В мережі з’явилося загадкове відео пасажира з автоматом

У зв’язку з терактом в центрі Відня стало відомо про існування 10-секундного відео, на якому відображена коротка нічна поїздка. На ньому якийсь пасажир тримає автомат між ніг. За повідомленнями, це штурмова гвинтівка, аналогічна тій же моделі, яку використовував під час нападу терориста.

Питання про те, чи має це відео відношення до нападу серйозно розглядається. Про це заявила слідча група поліції в суботу вдень після того, як новинний журнал «Профіль» повідомив про відео в своєму поточному випуску.

«Це відео нам відомо. В даний час ведеться розслідування », – сказав Раймунд Швайгерленер, що відповідає за зв’язок зі спеціальною оперативною групою.

Після проведення консультацій з прокуратурою Відня, Швайгерленер відмовився коментувати питання, пов’язані з утриманням по тактичним причин.

Поки неясно, хто сидить на передньому пасажирському сидінні. Як терорист потрапив зі своєї квартири в центр міста поліція поки не встановила. Громадський транспорт, таксі та транспортні служби, такі як Uber і Bolt, виключаються. Варіант, за яким він прийшов пішки в центр, теж був оцінений як малоймовірний.

Загадкове відео з’явилося в двох групах чату WhatsApp після атаки. Повідомляється, що принаймні один член групи мав контакт з вбивцею за кілька тижнів до злочину. За даними ЗМІ, є підозра, що ця людина також могла керувати автомобілем, імовірно BMW. Той, хто завантажив відео, був встановлений і допитаний поліцією ввечері 2 листопада.

Крім того, повідомляється, що після звільнення з в’язниці Фейзулая допитували слідчі управління із захисту Конституції (LVT) через висловлених погроз. У лютому 2020 року влада вилучили його паспорт, а його спроби отримати нове посвідчення особи натомість не увінчалися успіхом.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України