Сонячна система може вилетіти з Чумацького шляху через зіткнення з сусідньою галактикою

Чорна діра, яка існує в нашій галактиці, може прокинутися вже через 2 мільярди років в результаті злиття з Великою Магеллановою хмарою. Вчені припускають, що така дія призведе до викиду Сонячної системи з Чумацького Шляху.

Вчені постійно стежать за змінами, які відбуваються в космічному просторі. Вже давно доведено, що частина з них відбувається з вини людства, яке веде неправильну життєдіяльність, що впливає негативно на Сонячну систему. Так, дослідники відзначають, що в напрямку Чумацького Шляху рухається найближча галактика, яка здатна перетворити нашу галактику в квазар, а також викинути з неї Сонячну систему.

Таке відкриття було зроблено британськими вченими з Інституту обчислювальної космології Університету Дарема, а результати свого спостереження вони надрукували у статті в фаховому науковому журналі Monthiy Notices of the royal Astronomical Societe. У ній повідомляється, що велика Магелланова Хмара – найяскравіша супутникова галактика Чумацького Шляху, потрапила під його вплив лише 1,5 мільярда років тому і в даний час знаходиться в 163 тисячах світлових років від нього. До недавнього часу астрономи думали, що вона буде обертатися навколо Чумацького Шляху протягом багатьох мільярдів років, або, оскільки рухається дуже швидко, вийде з-під гравітаційного тяжіння нашої Галактики.

На думку дослідників, злиття Чумацького Шляху і Великого Магелланової Хмари давно назріло за космічними мірками. Досі наша Галактика пережила не так багато злиттів з супутниками малої маси, що відрізняє її від галактик аналогічної структури і розміру. Наприклад, туманність Андромеди поглинула в 30 разів більше матеріалу. Тому зіткнення з Великим Магеллановою Хмарою зробить Чумацький Шлях «типовим» зоряним будинком.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh