Авторські статтіТехно

Сонячна система може вилетіти з Чумацького шляху через зіткнення з сусідньою галактикою

Чорна діра, яка існує в нашій галактиці, може прокинутися вже через 2 мільярди років в результаті злиття з Великою Магеллановою хмарою. Вчені припускають, що така дія призведе до викиду Сонячної системи з Чумацького Шляху.

Вчені постійно стежать за змінами, які відбуваються в космічному просторі. Вже давно доведено, що частина з них відбувається з вини людства, яке веде неправильну життєдіяльність, що впливає негативно на Сонячну систему. Так, дослідники відзначають, що в напрямку Чумацького Шляху рухається найближча галактика, яка здатна перетворити нашу галактику в квазар, а також викинути з неї Сонячну систему.

Таке відкриття було зроблено британськими вченими з Інституту обчислювальної космології Університету Дарема, а результати свого спостереження вони надрукували у статті в фаховому науковому журналі Monthiy Notices of the royal Astronomical Societe. У ній повідомляється, що велика Магелланова Хмара – найяскравіша супутникова галактика Чумацького Шляху, потрапила під його вплив лише 1,5 мільярда років тому і в даний час знаходиться в 163 тисячах світлових років від нього. До недавнього часу астрономи думали, що вона буде обертатися навколо Чумацького Шляху протягом багатьох мільярдів років, або, оскільки рухається дуже швидко, вийде з-під гравітаційного тяжіння нашої Галактики.

На думку дослідників, злиття Чумацького Шляху і Великого Магелланової Хмари давно назріло за космічними мірками. Досі наша Галактика пережила не так багато злиттів з супутниками малої маси, що відрізняє її від галактик аналогічної структури і розміру. Наприклад, туманність Андромеди поглинула в 30 разів більше матеріалу. Тому зіткнення з Великим Магеллановою Хмарою зробить Чумацький Шлях «типовим» зоряним будинком.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України