Учні в Австрії будуть прогулювати заняття, захищаючи клімат на демонстраціях

Студентський рух «До п’ятниці за майбутнє» закликало до проведення другої загальносвітової демонстрації в захист клімату у Відні 24 травня. Тисячі студентів у Австрії у ятницю будуть знову прогулювати заняття на демонстрації проти кліматичних правопорушників і глобального потепління. 5000 демонстрантів були зареєстровані у Відні, 4000 у Граці, 1500 в Інсбруку і 1000 в Лінці.

Звичайно, директорію навчальних закладів не схвалюють участь учнів у демонстраціях — це не є поважною причиною для відсутності на заняттях. Таким прогульникам та їх батькам загрожує в гіршому випадку адміністративний штраф у розмірі до 440 євро, але ця санкція накладається тільки після неодноразових прогулів без поважних причин.
Але незалежно від можливих наслідків, демонстрація почнеться у пятницю у Відні о 9 годині на площі Героїв (Heldenplatz). Потім демонстрація пройде через центр міста до Будинку Європейського Союзу, де студенти символічно вручати свої вимоги чиновникам. Фінальний мітинг відбудеться о 12:30 на Heldenplatz .

Головне гасло руху — «Ми повинні діяти ЗАРАЗ, аби запобігти кліматичній катастрофі». Хоча багато учасників ініціативи ще не мають права голосу, вони «колективно піднімуть наш голос і змусять осіб, що приймають рішення, діяти».

Грета Тунберг протестує проти зміни клімату

Рух «До п’ятниці за майбутнє» було ініційовано у Швеції 15-річної Гретою Тунберг. Замість того, щоб ходити в школу, вона протягом багатьох місяців регулярно у ятницях боролася за зміну політики щодо захисту клімату і стала символом активістів захисту навколишнього середовища. 28 травня вона приїде до Відня на «Всесвітній саміт R20 в Австрії.

За матеріалами: heute.at
Фото: picturedesk.com

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh