Загрозі нападу кліщів в Чехії присвоєно максимальний рівень

Чеський гідрометеорологічний інститут присвоїв загрозі нападу кліщів максимальний 10 рівень. Він буде діяти як мінімум до кінця понеділка, 27 травня. Відповідне попередження відомство опублікувало на своєму сайті.

Посилення активності цих павукоподібних пов’язано з минулими дощами і сталою теплою погодою. Фахівці відзначають, що кліщі все частіше з’єднання є у незвичайних для себе місцях – міських парках, садах і навіть на спортивних майданчиках.

При десятому рівні небезпеки строго не рекомендується ходити по траві або пробиратися через чагарники. На природі слід пересуватися тільки по прокладених стібках і доріжках. У листяний або змішаний ліс входити в закритій верхньому одязі. Також необхідно використовувати репелент, а по поверненні додому ретельно перевірити тіло. Рекомендується носити одяг світлих тонів – на ній легше помітити кліща.

Під терміном «активність кліщів» розуміється відсоток комах, готових до нападу на людину чи тварину від загальної популяції в даній області. Відсоток активних кліщів вище, тим вище рівень ризику.

Зазначимо, кліщі є переносниками небезпечних інфекційних захворювань людини — кліщового енцефаліту, від якого можна захиститися щепленням і хвороби Лайма, проти якої вакцини не існує.

Незважаючи на високу ефективність вакцини проти першого захворювання, щеплення від нього робить тільки кожен п’ятий житель республіки. Багато в чому з цієї причини Чехія вже довгий час лідирує в Євросоюзі по числу пацієнтів з кліщовим енцефалітом.

Нагадаємо, кілька років тому вчені природничого факультету Карлового університету склали онлайн-карту активності кліщів. З її допомогою мешканці можуть дізнатися, в яких регіонах і місцях країни ризик інфікування цим смертельно небезпечним захворювання найбільш великий.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh