Війна РФ проти України

Сьогодні росіяни розбомбили Херсонську обласну наукову бібліотеку на узбережжі Дніпра. Фото

12 листопада армія рф завдала ракетного удару по Херсону. Внаслідок цього Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара зазнала суттєвого руйнування.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара – один з найбільших інформаційних та культурних центрів півдня України. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн 200 тис. томів.

Через обстріл у бібліотеці спалахнула пожежа, рятувальники понад півтори години гасили вогонь. Про це повідомив Голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

ДСНС України повідомила, що під час гасіння пожежі у бібліотеці, росіяни повторно завдали ударів. Рятувальникам довелось кілька разів повертатись до ліквідації.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр.

Нагадаємо, бібліотека імені Олеся Гончара – один з найбільших інформаційних та культурних центрів півдня України. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн 200 тис. томів.

За словами голови Херсонської ОВА, Олександра Прокудіна внаслідок обстрілу у бібліотеці зафіксували суттєві руйнування та спалахнула пожежа. ДСНС України повідомили, що під час гасіння пожежі у бібліотеці, військові РФ повторно завдали ударів. Рятувальникам довелось кілька разів повертатись до ліквідації.

Яку роль мала бібліотека для мешканців Херсонщини – про це повідомила Alina Semeryakova

Місця, яке я з дитинства носила з собою, як найдорожчу коштовність. У якому виросла і усвідомила себе людиною. Магніту, що з невимовною силою тягнув до себе, і у читальному залі рідкісних книг якого було пережито найсильніші перші потрясіння та осяяння початку юності. Знайомство з Гоцці та Гольдоні, Кантом, Ніцше, Н’ютоном, Мором…

До якого я бігала щоліта на канікулах, як божевільна, замість пляжу, щоб жадібно відкривати нові й нові землі, думки та сенси. Запах старих, ще незвіданих книг, бутерброд у сумці на перекус, нотатник, дзвінка тиша читального залу, неосяжний Дніпро за вікном – і цілий великий світ, що чекав на тебе десь за обрієм, коли ти станеш дорослою. Це була магія.

З того часу, вже коли вирушила з торбою по світах, я завжди носила її з собою. Коли зрідка поверталася, приходила сюди, як до старого друга, щоб згадати і пережити знову оте перше і найсильніше.

Не пошкодували. Пограбували перед втечею, вивезли усе цінне, били цілий рік, а зараз остаточно вбили. І не знають, почвари темряви, що спалені ними книги і зруйновані стіни не згоріли і не зникли, вони по шматочку збережені кожним таким, як я. А нас таких багато. Все у пам’яті. А пам’ять не вбити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України