Авторські статті

СНД свою місію вичерпала – зараз час ізолюватися

СНД – співдружність незалежних держав – загалом відведену ій історичну місію вичерпало. Місія ця, якщо пам’ятаємо, полягала у тому, щоб пом’якшити наслідки розвалу колишнього СРСР і зберегти ті зв’язки між державами, які учасники цього об’єднання вважали для себе корисними.

З початком воєн між державами СНД сенсу в існуванні цієї організації дійсно немає ніякого. Останні років 10 це об’єднання не виходило за рамки існування бюрократичної структури та використовувалося винятково як клуб ватажків країн СНД, яких поза межами колишнього СРСР мало де хотіли бачити.

В той же час важливо пам’ятати, що Україна, будучи засновницею СНД, ніколи так і не ратифікувала Статут Організації, а отже, так і не стала її членом.

Все це я пояснюю для того, щоб наприкінці сказати, що неможливо вийти з Організації, членом якої ти не є.

СНД структура позбавлена сенсу, але і нешкідлива. Тому ставити питання виходу з СНД як одне з пріоритетних в рамках триваючої війни між Україною і Росією немає ніякого сенсу. Тим більше, що СНД не становить жодної цінності і для Росії, яка вже давно серйозно займається іншими інтеграційними проектами в рамках союзної держави з Білоруссю, Митного союзу, ЄВВРАЗЕСу, ОДКБ і тд.

Тобто, виходити з СНД – ми нічого не здобуваємо і не наносимо жодної шкоди нашому супротивнику. Навіть навпаки, ми ізолюємо себе від можливості на різних високих рівнях спілкуватися з лідерами СНД.

Зараз час ізолювати Росію, а не себе.

Bohdan Yaremenko

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.