Авторські статті

На саміті НАТО порушили протокол, щоб підкреслити симпатію до України

Так, примітна деталь. Відразу після Расмуссена виступає наш міністр закордонних справ Андрій Дещиця. Сталося кричуще порушення дипломатичного протоколу. Замість держсекретаря США Керрі – представника країни НАТО, лідера НАТО, в останній момент слово надано країні – партнеру НАТО! Протокол тут жорсткий – і немає сумніву, що ця помилка була зроблена навмисно, для демонстрації високого рівня прийому української делегації в НАТО. Керрі виступить після МЗС України).

Дещиця всю прес-конференцію говорить по- англійськи, і українські журналісти теж ставлять питання по-англійськи. Мені це дуже подобається. Нотатки побіжно: “Наступного тижня група перших військових експертів НАТО прибуває до Києва. Збираємо матеріали для подачі позовів до Росії в міжнародні суди… Ми плануємо децентралізацію влади і розширення прав регіонів. Росія вимагає федералізацію тільки для того, щоб розділити Україну, і окупувати її своїми військами. НАТО розуміє, що відбувається в Україні. Розуміє, які необхідні ресурси для вирішення кризи. Ми маємо достатньо зброї в Україні. Нам необхідна екіпіровка, експерти та радники з організації системи оборони”.

Хотів поговорити з Дещицею після мітингу, але співробітники протоколу дали йому буквально 10 хвилин, і відразу повели на наступний захід – теж дивно для сибаритством євробюрократів. Більшу частину, з 10 хвилин, зайняли кореспонденти одного українського телеканалу, яких цього дня, в день прориву української дипломатії, і оголошення стратегічних ініціатив НАТО зацікавили чомусь питання повернення скіфського золота з Голландії та мовні проблеми. Ну нічого, дипломатів будемо відловлювати завтра, тут їдальня одна, все на виду, та й власне, багато деталей вже вдалося з’ясувати. Чекаємо Керрі.
 
Юрій БУТУСОВ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України