ЄС|NATO

Словенія вперше запустила два власних супутника

Успішно виконано запуск перших словенських супутників – Trisat та Nemo HD, в рамках проекту європейської космічної компанії Arianespace

Ракета Vega Arianespace, яка несла рекордні 53 супутники з 13 країн, була успішно запущена сьогодні з Французької Гвіани о 03:51 за центральноєвропейським часом. Про це повідомляє Голос українською з посиланням на balkaneu.com.

Обидва словенських супутника, які становлять важливу віху для країни, а також європейських зусиль у галузі космічної техніки, вже розміщені на орбіті, при цьому Nemo HD циркулює на 515 кілометрах, а Trisat – на 530 кілометрах над Землею.

“Ми раді, що цей перший бар’єр подолано. Але реальна робота ледве розпочалася, ми лише на початку», – сказав керівник проекту “Трисат” Ізток Крамбергер з мариборського факультету електротехніки та обчислювальної техніки щодо 4,4-кілограмового наносупутника, здатного знімати мультиспектральні зображення Землі в короткохвильовому інфрачервоному спектрі за допомогою сучасної космічної камери.

Nemo HD – це 65-кілограмовий мікросупутник, який буде виробляти панхроматичні та мультиспектральні зображення і матиме змогу робити це інтерактивно. Він був розроблений Центром передового досвіду космічних наук та технологій у Любляні (SPACE-SI) і, наприклад, допоможе контролювати Землю для сільськогосподарських, лісових, урбаністичних та морських транспортних цілей.

Словенські супутники є частиною першого випробування концепції Служби місій малих космічних кораблів (SSMS), що дозволить розгортати більшу кількість супутників за один раз, тобто за меншу ціну.

Крамбергер наголошує, що Словенія “вловила правильну хвилю розвитку”.

Керівник SPACE-SI Томаж Родіч погоджується: “Це, перш за все, підтвердження того, що наша стратегія розвитку в галузі мікросупутників, розроблена більше десяти років тому, була правильною і дозволила нам бути частиною новаторської місії”.

Міністр економічного розвитку та технологій Здравко Почівальшек також прокоментував цю важливу віху, написавши у своєму твіттері, що Словенія приєдналася до групи країн зі своїми супутниками в космосі, і це дозволяє словенцям пишатися досягненням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України