Для чорногорських інтелектуалів зміна влади у країні виглядає як загроза для існування держави

Для багатьох чорногорських інтелектуалів, які не були прихильниками Джукановича, нинішня зміна влади виглядає як загроза для існування країни

“Можливо, ви закрили очі і заткнули ніс, щоб повалити “останнє європейське самодержавство”, але, ігноруючи реальність, будьте впевнені: ви не поведете Чорногорію на шлях демократії, а підготуєте шлях до її розпаду та зникнення, свідомо чи несвідомо”, – пише у відкритому листі до Абазовича професор з Інституту чорногорської мови та літератури Мілорад Нікчевич.

Повідомляє Європейська правда.

Аналогічні оцінки й у чорногорського письменника Андрея Ніколаїдіса. Називаючи епоху Джукановича “клептократичною м’якою диктатурою”, він вважає нову владу “катастрофою”.

Звичайно, у таких заявах є істотне перебільшення – подібний пафос чудово відомий українцям.

Проте очевидно одне: безальтернативність прозахідного курсу Чорногорії поставлено під сумнів.

І не просто західного курсу – адже до влади прийшли політичні сили, що не визнають навіть існування окремої чорногорської нації.

А відповідно, варто чекати нових гарячих новин із колись спокійної Чорногорії.

І не факт, що членство у НАТО або консенсус суспільства щодо необхідності вступу до ЄС здатні уберегти країну від глибокої кризи.

 

“Сербська перемога”

Перемогу “над режимом Джукановича” як “сербську перемогу” бурхливо святкували в “сербських столицях” – Белграді, Баня-Луці та Східному Сараєві.

В Чорногорії святкування проходило під сербськими прапорами із піснями про сербське Косово.

Країною прокотилася хвиля нападів на офіси партії Джукановича – ДПС – та її союзників, соціал-демократів. Подекуди сталися бійки між людьми під чорногорськими та людьми під сербськими прапорами.

В районах Чорногорії, де живуть мусульмани, вперше з початку 1990-х запанувала атмосфера страху. Повідомляється про побиття представників боснійської спільноти, факти пошкодження майна та залякування мусульман – боснійців та албанців.

У відкритому листі до одного з учасників нової коаліції – лідера блоку “Чорно-білі” Дрітана Абазовича (албанця за національністю) меджліс ісламської громади Плєвлі розповів про атмосферу в цьому місті після виборів так: “У Плєвлі панує хаос, беззаконня та ненависть до представників національних меншин”.

Місто, як зазначає меджліс, “повернуто в 1992 рік”, який запам’ятався “терором проти мусульман”, “вбивствами, фізичними нападами та нападами на майно, образами, публічним приниженням”.

У відповідь Абазович провів спеціальну пресконференцію, на якій запевнив, що Чорногорія залишиться орієнтованою на якнайшвидше членство в Європейському Союзі, а її членство в НАТО і незалежність не мають піддаватися сумнівам. “Ми готувались до дня, коли настануть зміни, і ми запевнили людей у Брюсселі, що існує варіант, який є на 100 відсотків проєвропейським, відданий громадянській Чорногорії, і що це вигідно для нашого суспільства”, – запевнив Абазович.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh