Життя

Занадто багато часу, проведеного з гаджетами, робить дітей примхливими і ледачими

Прибираючи з оточення дитини електронні пристрої, ви звільняєте час і місце для іншого, більш насиченого, цінного і корисного життєвого досвіду …

Можливо, вам здається, що різноманітні електронні гаджети – просто-таки манна небесна, адже тепер замість того, щоб розважати дитину весь вільний час, йому можна просто дати в руки телефон і планшет з його улюбленою грою або серіалом … Але насправді саме час , проведене за екранами всіх цих пристроїв, може бути причиною того, що дитина стає примхливим.

Подумайте самі – чи не здається вам дивним, що саме в наші дні діти чим далі, тим більше стають більш нервовими, або, навпаки, страждають від повної відсутності хоч якоїсь мотивації і глибокої апатії. Відомий психіатр і доктор медицини Вікторія Данкль вважає, що ці аномальні емоційні стани дитячої психіки викликані все більш і більш раннім і тривалим контактом дітей з електронними пристроями.

Як вона пояснює, у дітей з зазначеними вище симптомами часто діагностують такі розлади психіки, як депресія, біполярні розлади, однак, незважаючи на отриману ними терапію і ліки, в більшості випадків їм не стає краще, і наявні проблеми психіки не тільки не зникають , але часто навіть посилюються.

Як вважає доктор Данкль, це відбувається тому, що лікування та психотерапія не усувають однією з головних причин появи цих симптомів, і тому радить влаштовувати таким дітям «електронне голодування» – тобто на кілька тижнів позбавити їх можливості користуватися електронними пристроями на зразок телевізора, телефону або планшета, щоб посприяти поліпшенню їх психічного і емоційного стану.

«Електронне голодування» здатне поліпшити здоров’я вашої дитини

Прибираючи з оточення дитини електронні пристрої, ви звільняєте час і місце для іншого, більш насиченого, цінного і корисного життєвого досвіду, а також занять та ігор, здатних досить благотворно вплинути на розвиток і формування його психіки. Як правило, це призводить до того, що діти починають більше грати на свіжому повітрі, і у них з’являється мотивація до того, щоб бути креативними.

Більш того, «електронне голодування» безпосередньо покращує фізичне і психічне здоров’я дитини – так, чим менше часу дитина проводить за екраном телефону або планшета, тим краще він спить і тим краще його концентрація, а значить, йому стає простіше справлятися зі стресом і сильними емоціями .

3 причини, за якими час, що проводиться за екранами електронних пристроїв, шкодить вашій дитині:

1. Воно порушує природні ритми сну

Постійний вплив електронних пристроїв руйнує природні ритми сну організму дитини. Це перш за все є наслідком того, що світло екрана сприймається як природне джерело світла (особливо в темний час) і пригнічує вироблення мелатоніну – гормону, що регулює ритм сну і неспання організму.

2. Воно змінює «систему нагород» дитячого мозку

Результати досліджень, проведених психологами і нейробіології, вказують на те, що, коли діти грають у відеоігри, їх мозок виробляє дофамін – гормон, який також називають гормоном радості, і який, власне, дозволяє нам її відчувати. Надмірне вплив відеоігор на незміцнілий дитячий мозок може змінити його «систему нагород» таким чином, що дитина перестане отримувати від них задоволення, і, таким чином, в майбутньому буде шукати все нові і нові способи отримати це саме задоволення.

3. Сенсорна перевантаження і виснаження ментальної енергії

Вас навряд чи здивує той факт, що маленькі діти куди дошкульніше до впливу електронних пристроїв, ніж дорослі. Тривала дія електронних гаджетів створює сенсорну перевантаження, яка здатна приголомшити дитини і змусити його на якийсь час втратити здатність до концентрації. Стан приголомшення і перевантаження, в свою чергу, призводить до виснаження ментальної енергії. За словами доктора Данкль, «одним із способів тимчасово підвищити рівень ментальної енергії є злість, тому істерики з часом стають постійним елементом поведінки дитини».

***

Звичайно, ми живемо в 21 столітті, і тому повністю позбавити наше повсякденне життя від електроніки практично неможливо, Більш того, вам не варто намагатися цього робити, тому що в багатьох випадках вона корисна. Однак необмежений час, що проводиться за екранами електронних пристроїв, приносить дітям куди більше шкоди, ніж користі. Якщо ви будете ретельно управляти цим часом, це піде на користь не тільки вашим дітям, а й сім’ї в цілому.

Чим менше часу ми проводимо за екранами різних пристроїв, тим більше можливостей у нас залишається на встановлення більш міцних і осмислених зв’язків з оточуючими людьми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України