Складні запитання: покликання

Які покликання бувають у Церкві, крім монашества і шлюбу?

Християнин не зобов’язаний перебувати у шлюбі або присвячувати себе Богові через євангельські поради. В історії Церкви є чимало святих людей, які не мали ні того, ні іншого статусу. Кожен з них у певному сенсі мав сім’ю, про яку дбав або матеріально, або духовно. Це могли бути рідні, друзі, громада. Основне покликання християнина полягає не в прийнятті будь-якого статусу, а в самовіддачі ближньому, за прикладом Бога, що став даром для людей.

Серед таких «одинаків» є і ті, хто марно чекають зустрічі з людиною, з якою можна створити сім’ю: вони також покликані жити для інших, а не тільки для себе, здійснюючи у своєму житті та на своєму місці своєрідне материнство і батьківство щодо братів і сестер.

До таких людей належать і подвижники страждання, – в історії Церкви їх теж було чимало. Згадаймо слугу Божу Марту Робен (1902–1981): вона не була ані монахинею, ані дружиною. Вона прожила у фізичних стражданнях і в темряві, не маючи можливості навіть поворухнутися, і живилася тільки Євхаристією. Марта говорила, що її покликання – молитися і своїми стражданнями брати участь у жертвопринесенні Ісуса Христа за спасіння людства.

Усі люди без винятку, сімейні, богопосвячені, незаміжні та неодружені, покликані перетворювати свою працю і своє життя в жертву Богові за життя світу. Святий апостол Павло в Посланні до Римлян нагадує: «Ніхто з нас не живе для себе, і ніхто не вмирає для себе; бо коли живемо – для Господа живемо; і коли вмираємо – для Господа вмираємо: і тому, чи живемо, чи вмираємо, – завжди Господні». Щеплені до лози – Ісуса Христа – в будь-якому статусі та життєвій ситуації ми покликані жити так, щоб приносити плоди.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh