Новини

Скільки коштує навчання в Європі

Сьогодні часто можна зустріти фразу «кращий об’єкт для інвестицій – людина». І це зовсім не пусті красиві слова. Гроші, вкладені в якісну освіту, в сучасному світі відкривають безліч дверей. Крім того, освіту в людини відібрати куди складніше, ніж навіть внесок у швейцарському банку. Іноземних студентів готові прийняти і вузи Польщі, в яких студенти отримають якісну Європейську освіту.

Один з найбільших фінансових конгломератів у світі, банк HSBC опублікував рейтинг країн світу за середньою вартістю річного навчання. Ключова відмінність цього рейтингу від аналогів в тому, що він є більш чесним по відношенню до споживача.


Де найдорожче вчитися
Зазвичай рейтинги складаються на підставі цін навчання у Вузі. Банк HSBC додав до цих сум середні витрати на проживання та щоденні витрати.
Трійку лідерів Європи склали Великобританія, Росія та Іспанія.
Те, що навчання у Великобританії не є бюджетним варіантом, відомо кожному, хто хоча б раз цікавився цією темою, але якщо додати до витрат на освіту суми, необхідні для оплати проживання та щоденних витрат, то диплом британського Вузу і зовсім «золотим».
Показник Великобританії – 22 670 євро на рік. Таку суму далеко не кожна сім’я може собі дозволити. З цієї суми 14 840 євро йдуть безпосередньо на навчання, а 7 830 євро на проживання в країні.
Другий за дорожнечею навчання країною Європи стала Росія. Її показник в рази нижче, ніж у Великобританії, і становить 7 260 євро. Причому вартість проживання в країні, згідно з даними HSBC, в два рази вищий витрат на освіту. У Росії 2 410 євро йдуть на навчання, 4 850 євро – середня вартість проживання в Росії.
Завершує трійку лідерів за дорожнечею навчання в Європі Іспанія з показником 5 390 євро. Життя в Іспанії іноземним студентам також обходиться дорожче самого навчання. На проживання та інші потреби тут в середньому доведеться витратити 4 620 євро, на навчання – 770 євро.
Крім цього, з європейських країн у світовий рейтинг потрапила Німеччина з показником в 4 835 євро. Укладачі рейтингу відзначають, що університети Берліна користуються великою популярністю серед іноземних студентів.
Незважаючи на великий потік студентів з інших країн, Німеччина виявилася країною, де іноземний студент витрачає найменше коштів на освіту – 490 євро. Проживання та інші витрати обходяться в 4 345 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України