Новини з Австрії

Австрійський уряд провів розслідування та повідомив про скандал з секретним списком: деякі країни ЄС отримали більше вакцини

За домовленістю країни ЄС повинні отримувати вакцини пропорційно їх населенню. Однак секретний список показує, що механізм дистрибуції був іншим

Розподіл коронавірусних вакцин йде не так, як планувалося. Це стало очевидним в результаті розслідування федерального Австрійського уряду. За словами канцлера Себастьяна Курца, поставки проводилися не в залежності від чисельності населення:

«На жаль, це явно суперечить політичної мети ЄС. Всі країни-члени повинні отримати свою частку доз вакцини на душу населення », – сказав Курц. Він мав на увазі січневу угоду ЄС.

Відповідно до секретного списку поставок, найбільше виграли від такого механізму розподілу Мальта і Німеччина. Згідно з ним, тільки остання отримала на 1,26 мільйона доз вакцини більше. З іншого боку, найбільше недоотримали країни Південно-Східної Європи і Балтії. На даний момент Латвія отримала на 62 відсотки менше вакцини, ніж планувалося спочатку. Болгарія і Хорватія отримали на 59 відсотків і 27 відсотків менше відповідно.

За словами Курца, до кінця червня Мальта отримає приблизно в три рази більше доз вакцини, ніж Болгарія, в порівнянні з їх населенням

Природно виникає питання, як виникають ці таке нерівний розподіл. На думку Комісії ЄС, пропорція могла змінитися, тому що не всі країни розпорядилися своєю часткою. Так, наприклад, частка Болгарії вакцини Biontech / Pfizer була придбана багатшими країнами, такими як Німеччина, Данія та Мальта. Досить бідній країні довелося заощадити, і тому вона замовила партію найдешевшої вакцини у AstraZeneca.

Канцлер вважає причиною побічні переговори в так званому Керівному раді ЄС. Там був закулісному «базарі», де укладалися додаткові угоди між країнами і фармацевтичними компаніями.

«Не дивлячись на січневі домовленості між главами урядів, група представників департаментів охорони здоров’я по всій Європі, по всій видимості, уклали секретні угоди про постачання».

У цьому контексті Курц попередив про розкол в Європейському Союзі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України