Комісія ЄС визнає помилки про розподіл вакцини

Комісія ЄС в особі заступника голови Франса Тіммерманс висловила думку, що стратегія ЄС щодо вакцинації від коронавіруса містила помилки в частині замовлення вакцин

«І в Брюсселі, і в країнах-членах» були допущені помилки, сказав він «Tagesspiegel am Sonntag». Після закінчення пандемії можна було підвести підсумки, щоб побачити, «що ми зробили не так, а що зробили правильно». Поки, проте, мова йде про те, «щоб вся Європа отримала вакцину».

За словами Тіммерманса, спільне замовлення вакцин було вірним кроком. Європейський підхід був «також в інтересах багатших держав», таких як Німеччина, додала заступник президента Комісії Урсула фон дер Ляйен щодо спільного замовлення на вакцини.

Комісія ЄС замовила в цілому не менше 1,4 мільярда доз чотирьох коронавірусних вакцин, схвалених в ЄС. Цього насправді більш ніж достатньо для приблизно 450 мільйонів європейців. Однак Комісію вже давно критикують, в тому числі із-за її нерішучих дій і звинувачують в стратегічні помилки в замовленні вакцин.

Напередодні п’ять країн Євросоюзу – Австрія, Чехія, Словенія, Болгарія і Латвія – закликали провести саміт, щоб обговорити нерівномірний розподіл вакцин від коронавіруса між державами спільноти.

Лист главам Єврокомісії та Європейської ради, Урсулі фон дер Ляйен і Шарлю Мішелю підписали канцлер Австрії Себастьян Курц і прем’єр-міністри Чехії, Словенії, Болгарії та Латвії. Раніше канцлер Курц звинуватив країни ЄС в таємній змові з фармацевтичними компаніями щодо поставок вакцин.

У середу країни Балтії закликали Євросоюз перерозподілити невикористані вакцини.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh