ЄС|NATO

Комісія ЄС визнає помилки про розподіл вакцини

Комісія ЄС в особі заступника голови Франса Тіммерманс висловила думку, що стратегія ЄС щодо вакцинації від коронавіруса містила помилки в частині замовлення вакцин

«І в Брюсселі, і в країнах-членах» були допущені помилки, сказав він «Tagesspiegel am Sonntag». Після закінчення пандемії можна було підвести підсумки, щоб побачити, «що ми зробили не так, а що зробили правильно». Поки, проте, мова йде про те, «щоб вся Європа отримала вакцину».

За словами Тіммерманса, спільне замовлення вакцин було вірним кроком. Європейський підхід був «також в інтересах багатших держав», таких як Німеччина, додала заступник президента Комісії Урсула фон дер Ляйен щодо спільного замовлення на вакцини.

Комісія ЄС замовила в цілому не менше 1,4 мільярда доз чотирьох коронавірусних вакцин, схвалених в ЄС. Цього насправді більш ніж достатньо для приблизно 450 мільйонів європейців. Однак Комісію вже давно критикують, в тому числі із-за її нерішучих дій і звинувачують в стратегічні помилки в замовленні вакцин.

Напередодні п’ять країн Євросоюзу – Австрія, Чехія, Словенія, Болгарія і Латвія – закликали провести саміт, щоб обговорити нерівномірний розподіл вакцин від коронавіруса між державами спільноти.

Лист главам Єврокомісії та Європейської ради, Урсулі фон дер Ляйен і Шарлю Мішелю підписали канцлер Австрії Себастьян Курц і прем’єр-міністри Чехії, Словенії, Болгарії та Латвії. Раніше канцлер Курц звинуватив країни ЄС в таємній змові з фармацевтичними компаніями щодо поставок вакцин.

У середу країни Балтії закликали Євросоюз перерозподілити невикористані вакцини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України