Новини з Австрії

Екс-глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка танцювала з Путіним виїхала з країни через “постійну ворожнечу” з місцевими ЗМІ

Скандал з рекламним бюджетом Курца і одкровення екс-міністра Карін Кнайсль

Скандал навколо колишнього федерального канцлера Себастьяна Курца і ÖVP нагадав про заяви колишнього міністра закордонних справ Карін Кнайсль, якої більше немає в країні

В інтерв’ю АПА у вівторок вона оголосила, що «покинула Австрію». Через «постійну ворожнечу» по відношенню до неї, вона більше не хоче мати нічого спільного з австрійськими ЗМІ і політикою.

Після відходу з федерального уряду в червні 2019 року вона повернулася до позаштатної роботи в якості учасника, викладача з геополітики і енергетики. Карін Кнайсль є членом наглядової ради російської нафтової компанії «Роснефть» з 2 червня цього року. Група на 40 відсотків належить державі, 60 відсотків належать іншим акціонерам, таким як BP.

Кнайсль була міністром закордонних справ в бірюзово-блакитному уряді по травень 2019 року. Одним з її перших офіційних дій в той час було радикальне скорочення рекламного бюджету приблизно на 1,8 мільйона євро. «Я скоротила рекламний бюджет МЗС на 80 відсотків, – сказала Кнайсль.

Вона охарактеризувала урядову рекламу того часу як «гроші за захист». Ці гроші, які політики платять деяким ЗМІ, щоб ті не писали про них в негативному ключі. Ще в грудні 2019 року вона дуже чітко заявила це в інтерв’ю дослідницької платформі «Досьє». «Я сказала, що не плачу гроші за це». Потім таблоїди почали писати про неї як «дивну, недолугу і іноді неосвічену».

Такі настійні прохання нагадали їй здирницькі «методи мафії 1930-х років в Чикаго». «Або ви платите, або ми спалимо магазин», – знову наголосила Кнайсль.

Вона висловлювалася з цього приводу в травні минулого року в складі комітету Ibiza-U. Вона розповіла, що віце-канцлер Хайнц-Крістіан Штрахе закликав її витрачати рекламний бюджет, щоб «купити репутацію». І, звичайно ж, щоб уникнути негативних репортажів. За її власним твердженням, вона не бачила жодних юридичних підстав для фінансування урядом приватних медіа-компаній. Карін Кнайсль відмовилася і замість цього скоротила рекламний бюджет. За час її перебування на посаді PR відділ МЗС передавав тільки інформацію про поїздки. Інша частина рекламного бюджету була витрачена на «фактичну політику». Крім того, її прес-служба – на відміну від інших міністерств – складалася всього з однієї людини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України