Новини з Австрії

Співробітницю австрійського уряду екс-канцлера Курца звинувачують у підробці документів та знищенні доказів

"Справа Курца": затримано соціолог Бейншаб

Погана новина для австрійського екс-канцлера Курца. Затримано співробітницю його екс-міністра у справах молоді Софі Кармасін. Соціолог Сабіна Бейншаб звинувачується в тому, що вона, як стверджується, відправляла фальшиві рахунки в Міністерство фінансів Австрії і знищувала можливі докази.

Арешт відбувся в ході розслідування корупції, пов’язаної з опитуваннями в 2016 році. Повідомляється, що за проведення фальсифікованих опитувань міністерство фінансів витратило 1,6 мільйона євро.

Бейншаб є засновником інституту маркетингових досліджень «Research Affairs», який протягом багатьох років проводить опитування для медіа-групи «Österreich». Молодий соціолог вважається можливою центральною фігурою в «справі Курца». Як повідомлялося, мова йде про нібито фальшиві опитування, в яких Себастьян Курц був показаний особливо позитивно, а його колишній колега Райнхольд Міттерленер – негативно. Кажуть, що ці огляди пізніше публікувалися в газетах за гроші платників податків.

За інформацією ЗМІ, приводом термінового затримання було те, що підозрювана, як стверджується, стерла дані з жорсткого диска свого комп’ютера незадовго до обшуку в її будинку. Повідомляється, що ІТ-фахівці зі слідчої групи WKStA з’ясували це після перевірки обладнання. Прокуратура з питань економіки та корупції (WKStA) не побажала це коментувати. Причиною секретності могло бути те, що слідчі не завершили опитування фігурантки. Презумпція невинності діє відносно підозрюваної.

Повідомляється, що затримання Бейншаб викликало «крайню нервозність» у деяких інших підозрюваних. Воно відбулося в той самий день, коли перші дослідження підтвердили, що рейтинги ÖVP і SPÖ вперше за багато років зрівнялися на рівні в приблизно 25 відсотків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України