Авторські статтіЗдоров'я

Симптоми панічної атаки: причини і лікування

Багато в чому симптоми панічної атаки схожі з симптомами інших захворювань, із-за чого нерідкі випадки, коли пацієнтам ставили невірний діагноз. На щастя, є певні прийоми і техніки, які допоможуть вам позбавитися від симптомів панічного атаки.

Панічні атаки є серйозною проблемою для людей, які страждають депресією і тривожними розладами. При панічної атаки людина відчуває, що втрачає контроль над ситуацією. Такі симптоми, як прискорене серцебиття, задишка, біль у грудях і тремтіння у всьому тілі можуть налякати людину, особливо якщо він не розуміє, що з ним відбувається.

Панічні атаки і розлади завдають пацієнту масу хворобливих відчуттів і неспокійних почуттів. Багато симптоми панічного атаки схожі з симптомами інших захворювань, із-за чого нерідкі випадки, коли пацієнтам ставили невірний діагноз. На щастя, є певні прийоми і техніки, які допоможуть вам позбавитися від симптомів панічного атаки. Для початку, давайте розглянємо кожен симптом окремо:

1. Всепоглинаючий страх

Під час панічних атак пацієнти часто відчувають сильний страх. Їх переслідує відчуття, що зараз з ними станеться щось дуже погане. Характерна рису панічних атак полягає в тому, що смороду з’єднання є немов з нізвідки і не обов’язково будуть спровоковані тими подіями, що на даний момент відбуваються в житті пацієнта.

2. Прискорене серцебиття

Даний симптом може викликати у пацієнта сильне занепокоєння, так як йому починає здаватися, що він не в змозі контролювати своє тіло.

3. Задишка

Задишка і проблеми з диханням можуть привести людину в жах. Більш того, даний симптом багато хто відразу ж приймають за напад астми або будь-яке інше захворювання дихальних шляхів.

4. Запаморочення і нудота

Даний симптом може доставити пацієнта сильні незручності, адже при запамороченні йому стає важко пересуватися.

5. Різкі зміни температури тіла

Пацієнта може кидати то в жар, то в холод, із-за чого він буде відчувати себе вкрай некомфортно.

6. Тремтіння у всьому тілі

Цей симптом зустрічається дуже часто. Тремтіння — цілком природна реакція тіла на інші фізичні симптоми, які заподіюють постійні хвилювання і переживання.

7. Деперсоналізація і дереалізація

Крім фізичних симптомів, пацієнт також може відчувати сильні зміни свого ментального стану. Коли людина переживає деперсоналізацію або дисоціацію, він перестає відчувати себе собою. Йому починає здаватися, що вся ситуація нереальна, як ніби він збоку спостерігає за самим собою.

8. Біль в грудях і страх смерті

Відчуваючи болю в грудях, людина думає, що у нього серцевий напад. Йому починає здаватися, що він вмирає, і як результат — їм опановує страх.

Панічний розлад

Коли людина відчуває симптоми панічних атак на постійній основі, у нього може розвинутися панічний розлад. Багато людей відчувають панічні атаки і страх, який вони викликають, може перерости в розлад.

Причини

Ученим досі не вдалося визначити чітку причину виникнення симптомів панічного атаки. Існує ймовірність того, що розвиток розлади обумовлено генетично. Також, панічним атакам піддаються люди, що переживають перехід на новий життєвий етап, що в свою чергу є причиною сильного стресу.

Допомога

Першим ділом, після появи симптомів панічного атаки або розлади, зверніться до свого лікаря. Він зможе виписати вам необхідні препарати або ж направити вас до психотерапевта. Когнітивно-поведінкова терапія може бути особливо корисною в цьому випадку.

Коли у вас починається панічна атака, існує декілька дієвих способів заспокоїтися і нагадати собі, що біль і страх всього лише тимчасові.

Спробуйте зробити наступне: зупиніться, зробіть вдих і видих, спостерігайте, погляньте на ситуацію з боку і продовжуйте робити те, що допомагає саме вам.

Після того, як ви зупиніться, зробіть глибокий вдих і видих. Техніки глибокого дихання творять чудеса і можуть допомогти вам набагато легше перенести панічну атаку. Зробіть вдих довжиною 6 секунд, а потім видих довжиною 6 секунд. Така техніка допоможе вам заспокоїти своє тіло і розум.

Спостерігайте за своїми почуттями і відпускайте їх.

Постарайтеся поглянути на ситуацію з боку. Подумайте про ті, якою б рада вам зараз міг бі даті ваш друг. Або уявіть, щоб ви сказали своєму другові, якщо б у нього була панічна атака. Вмійте розділяти свої думки на факти і думки.

Продовжуйте робити те, що працює саме у вашому випадку. Ви зможете розібратися, які техніки найбільше вам допомагають, щоб потім практикувати їх.

Висновок

Панічні атаки можуть викликають далеко не найприємніші відчуття. Тим не менш, їх симптоми зазвичай проходять так само швидко, як і з’єднання є. Симптомами панічної атаки можуть бути прискорене серцебиття, пітливість, озноб, тремтіння в усьому тілі й біль у грудях.

Вищеописана техніка допоможе вам легше впоратися з новим нападом паніки. Глибоке дихання і спостереження за своїми почуттями дадуть вам трохи часу на те, щоб ви могли заспокоїтися і знову набути контроль над ситуацією.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.