Авторські статтіНовини

Сім найбільш яскравих небесних подій осені

Для астрономів-любителів жовтень винен стати чи не найбільш захоплюючим місяцем, так як у них з’явиться шанс побачити два метеоритних дощі і навіть далекий від Землі Уран. Обов’язково варто звертати увагу на місячну активність.

Деякі з них можна побачити неозброєним оком, але для інших доведеться озброїтися телескопом.

«Супермісяць»

Під час супермісяця, який очікується астрономами 16 жовтня, Місяць розташується на максимально близькій відстані до Землі і тому буде виглядати досить великим і незвичайним.

Зближення Сатурна і Венери

Ближче до кінця жовтня зазначені планети зблизяться настільки, що їх з легкістю можна буде виявити навіть неозброєним оком. Якщо ж у дослідника є потужний бінокль або середньої потужності телескоп, то він зможе детально розглянути обидва небесних об’єкта. Видимими вони стануть над горизонтом на південий-захід небосхилу 29 жовтня близько 6 години вечора. Варто поквапитися, так як їх буде видно лише півтори години.

«Чорний Місяць»

Подія «Чорний Місяць», відбудеться вже сьогодні. Використовується цей моторошний термін для опису другого нового Місяця, який відбувається в один календарний місяць.

Зорепад Драконид

Цей потік метеоритів назвали так на честь сузір’я Дракона, так як метеори рухаються з боку «голови» Дракона. Свого піку вони досягають вже 8 жовтня. В цей день сузір’я буде чітко видно на північному-заході. Інтенсивність потоку з року в рік буде значно змінюватися. Найчастіше, спокій – це відмінна риса подій , але в деякі роки спостерігачам вдавалося бачити до ста метеорів за годину.

Опозиційний Уран

Найкращу можливість хоча б мигцем побачити далекий від нас Уран випаде претендентам 15 жовтня поточного року, коли планета наблизиться до Землі на максимально близьку відстань. Тим не менш, Уран знаходиться досить далеко, тому він представить собою лише синьо-зелену крапку, яку можна розглянути тільки за допомогою телескопа.

Арктур

Одна з найбільш яскравих зірок у північній півкулі це, як відомо з наукових джерел – Арктур, розташований майже в 37 світлових років від Землі. На даний момент ця зірка вважається вмираючою, і вона вже дуже близька до стану червоного супергіганта. Якщо дивитися на неї в потужний телескоп, то можна розглянути криваво-червоний відтінок.

Меторитний потік Оріоніди

Відбувається даний потік кожен рік. В цей час Земля проходить через метеоритний пил, залишений позаду комети Галлея. Пік потоку припадає на 21 жовтня і найяскравіше він проявитися в північно-східній частині небосхилу. Астрономи передбачають, що маса потоку буде значно більша, що говорить про його збільшену активність та інтенсивність, в середньому, на 20 кілометрів на годину.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України