Новини

Шипована гума чи «липучка»: що обрати?

Як відомо, зимова гума розподіляється на два основні типи – шипована і фрикційна. Перша, виходячи з назви, оснащується шипами. Протектор другої щільно вкритий ламелями, які утворюють безліч крайок зацепу для кращого контакту з зимовим покриттям. У кожного з цих типів гуми своє призначення, плюси і мінуси, про які говоримо нижче.

Плюси і мінуси шипованої гуми

Першою перевагою шиповки слід назвати підвищене зчеплення з поверхнею в холодну пору року. Шиповані шини забезпечать впевнену керованість навіть на глибокому снігу і товстій крижаній кірці.

Крім шипування, увагу слід звертати і на малюнок протектора. Працюючи в тандемі з шипами, хороший протектор здатний значно поліпшити всі ключові властивості покришки. Він повинен добре відводити з контактної плями снігову кашу, воду і крижаний пил. Крім того, продуманий малюнок досить глибокий для того, щоб забезпечити оптимальне зчеплення в різних зимових умовах. Забезпечення високої прохідності – ось головне завдання, яке стоїть перед протекторним малюнком зимової шини. Тим більше, якщо йдеться про регіони з суворим кліматом, сильними морозами і рясними опадами.

Якщо ви підібрали правильно сконструйовані, високоякісні шиповані шини, ви зможете використовувати їх до 5 сезонів. При цьому, гума буде показувати такі ж високі експлуатаційні якості, як і відразу після покупки: відмінний рівень зчеплення, курсова стійкість, швидкі реакції на кермові команди, гарне маневрування на слизькій дорозі.

Протектори таких покришок розробляються з використанням передових технологій і має густу ламельну мережу. Кожен ламель на внутрішній стороні оснащений специфічними елементами, які не дають йому закривати при контакті з дорогою. Таким чином, поліпшується зчеплення, а протектор краще очищається від снігу. Крім того, збільшується тягове зусилля.

Ефективна дренажна система шипованих шин складається з глибоких канавок і різноспрямованих канальців підвищеної глибини. Завдяки цьому шини не схильні до ефекту аквапланування і слешингу. Снігова каша, волога, бруд миттєво викидаються з плями контакту, щоб знизити ризик ковзання. За рахунок шипів досягається велика прохідність на глибокому пухкому снігу, товстій крижаній кірці, покришки швидко розганяються і гальмують, без виходу в занос. Шини показують відмінні результати при різких поворотах на мокрому і слизькому покритті.

До гумової суміші зимових шипованих шин входять компоненти, які не тільки забезпечують необхідну еластичність в мороз, але й не дозволяють шипам висковзувати з гнізд під час руху. Такий підхід дозволяє зберегти повний комплект голок протягом усього строку експлуатації шини. Сучасні технології дозволили поєднати в шипованих шинах стійкість до низьких температур з підвищеною стійкістю до стирання. В результаті покришки мають більш тривалий експлуатаційний термін і відрізняються високою паливною економічністю.

Є у шипованих шин і мінуси. Головний з них – втрата керованості на мокрому і сухому асфальті. Голки не дозволяють домогтися необхідного зчеплення з трасою, отже такий тип гуми слід використовувати в регіонах з найсуворішими кліматичними умовами.

Плюси і мінуси фрикційної гуми

Цей тип покришок отримав серед водіїв назву «липучка» через свою здатність буквально прилипати до поверхні. Досягається це за рахунок великої кількості прорізів на протекторному малюнку – ламелів. Вони характеризуються особливим складом гумової суміші і специфічною будовою протекторного малюнка. Фракціонки дають високий рівень безпеки на мокрій і зледенілій дорозі, а також відмінні зчіпні властивості на снігу. Гума створюється з додаванням компонентів, що забезпечують найкращий баланс жорсткості, еластичності і термостійкості.

Така гума не застигає і не твердне при низьких температурах. Це дозволяє підтримувати оптимальний контакт на засніжених і зледенілих поверхнях в різних швидкісних режимах. Протектор таких шин передбачає миттєве і чуйне реагування на команди рульового колеса, ефективне і швидке гальмування, високу стабільність при маневруванні і різкому входженні в поворот. Цього вдається домогтися за рахунок інноваційних хімічних елементів в складі компаунда.

Розрізняють два типи «липучок» – скандинавського і європейського типу. Скандинавські фрикційні покришки мають великий попит в північних регіонах, завдяки кращим показникам у важких зимових умовах. Вони відрізняються м’якою гумою і великою кількістю дрібних ламелів. За рахунок підвищеної м’якості і еластичності такі покришки швидше стираються. Європейські «липучки» краще себе проявляють в більш м’яку зиму. Гума їх твердіше, зазубрення на протекторі крупніше.

Серед переваг фрикційних шин слід відзначити кілька моментів. По-перше, висока керованість автомобіля в різних погодних умовах. Дана якість проявляється при негативних температурах на дорозі з асфальтовим покриттям або на мокрому снігу. Фрикційні шини дозволяють автомобілю зберігати відмінне зчеплення з дорогою, а також маневреність рухів. Менший знос «липучок», який, авжеж, залежить від дорожніх умов. Оцінити термін придатності фрикційних коліс повною мірою вдасться, якщо дорожнє покриття буде вичищено від снігу майже до асфальту. В такому випадку, і керованість і зносостійкість даної гуми проявлять себе з найкращого боку. З іншої сторони, якщо обрати дійсно якісний комплект фрикційних шин у перевіреного продавця, ви зможете користуватися комплектом не один сезон. Знайти оригінальні товари від провідних виробників просто – досить зайти на сайт Інфошина. Спеціалісти інтернет-магазину нададуть усю необхідну інформацію і допоможуть зробити правильний вибір.

Є у «липучок» і мінуси, про які теж слід знати. Довгий гальмівний шлях в умовах ожеледиці може призвести до аварійної ситуації. У багатьох містах країни зимовий клімат і дорожні умови не дуже сприятливі для використання фрикційної гуми. Зіштовхуватися з ожеледицею доведеться досить часто, отже, слід заздалегідь продумати, які саме шини обирати. Наприклад, можна звернути увагу на моделі шин під шип, на які металеві голки монтуються додатково.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України