Війна РФ проти України

На звільнених територіях знайшли катівні, де росіяни утримували дітей — омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що на деокупованих територіях виявили катівні, в яких росіяни утримували дітей.

Про це він сказав під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Лубінець розповів, що побачив у Балаклії дві катівні, які були розташовані одна навпроти іншої. В одній із них хлопець перебував 90 днів.

«Він розповідав, що його катували: різали ножем, нагрівали метал і випалювали частину тіла, декілька разів виводили на розстріл і стріляли над головою. Він цілодобово чув крики жінок і чоловіків, яких катували. Я думав, що це дно. Ні. Дно ми побачили в Херсоні», — зазначив омбудсмен.

За його словами, у звільненому Херсоні виявили 10 катівень. В одній з них було окреме приміщення — камера, де тримали дітей. Люди, які перебували в катівні, знали, що поруч із ними є українські діти.

«Зафіксовано, що дітям давали воду через день, практично не давали їжі. Використовували психологічний тиск: розказували, що батьки від них відмовилися, що вони вже не повернуться», — розповів Лубінець.

Він додав, що 14-річного хлопця росіяни забрали тільки за те, що він сфотографував розбиту російську техніку. Його тримали в цій катівні із застосуванням тортур.

«Це діти, які, на думку окупантів, чинили супротив», — сказав уповноважений ВРУ з прав людини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України