Техно

Штучний інтелект, квантові та ядерні технології є ключовими для бачення Lockheed Martin щодо вивчення космосу до 2050 року

Lockheed Martin у своєму звіті «Пункт призначення: космос 2050» визначив ключові технології, які трансформують космічний сектор.

ЛОС-АНДЖЕЛЕС – Штучний інтелект, квантові обчислення та ядерна енергетика є одними з ключових технологій, які Lockheed Martin вважає важливими для майбутніх космічних місій.

У рамках проекту під назвою Destination: Space 2050 керівники Lockheed Martin досліджують, наприклад, як штучний інтелект може допомогти науковому дослідженню місць, де зв’язок із віддаленими датчиками може бути порушений через високу затримку.

У такому середовищі «ви справді не можете взаємодіяти з роботизованими датчиками», — сказав під час вебінару 28 червня Девід Лакнер, старший менеджер зі стратегії та розвитку бізнесу Lockheed Martin. «Ви повинні мати щось надавтономне, що може мати справу з невідомими невідомими. У нас є кілька справді цікавих інструментів причинно-наслідкової автономії, які… дозволяють штучному інтелекту бути надзвичайно кмітливим, стикаючись із чимось, з чим він раніше не стикався».

Штучний інтелект також має важливі програми для даних дистанційного зондування, сказала Аура Рой, заступник менеджера програми Lockheed Martin для місії Multi-slit Solar Explorer, відомої як MUSE.

Дані, зібрані сотнями чи тисячами супутників, що подорожують на різних орбітах, можуть надати «великий обсяг інформації, який не зможе проаналізувати будь-яка кількість людей-операторів», — сказав Рой. «Мета полягає в тому, щоб використовувати штучний інтелект для визначення дійсно оптимальних і надійних рішень на основі цих необроблених даних», що може бути не інтуїтивно зрозумілим.

У майбутньому «нам потрібно буде покладатися на штучний інтелект, щоб доповнювати людей, які приймають рішення на всіх рівнях командування, за допомогою вдосконаленої обробки даних штучного інтелекту та генерації плану дій, який підтримуватиме всі типи операцій», — сказав Рой.

Крім того, звіт компанії Lockheed Martin Space 2050 присвячений технологіям квантового обчислення, квантового зв’язку та квантового дистанційного зондування.

«Ця обчислювальна інфраструктура, що використовує квант, з’явиться у нас у 2050 році», — сказав Лакнер.

У результаті Lockheed Martin розробляє «квантові алгоритми для використання квантових комп’ютерів, квантового дистанційного зондування та квантового зв’язку», — сказав Лакнер. «Конкретні космічні застосування квантової техніки будуть надзвичайно сприятливими для того, що ми хочемо робити».

Атомна енергетика, середовище проживання екіпажу та мобільність

Удосконалення енергетичних і рухових установок, включно з ядерними технологіями, «будуть абсолютно вирішальними з точки зору значного вдосконалення типів місій, які ви можете виконувати, і типів науки, які ви можете збирати», — сказала Кейт Воттс, віце-президент Lockheed Martin. Стратегія місії та розширені можливості для людських і наукових досліджень. «Подумайте про генерацію високої потужності, значно покращений ISP, пов’язаний із руховою силою, щоб у вас була краща маневреність» або можливість швидше діставатися до віддалених місць.

До 2050 року більше людей подорожуватимуть на навколоземну орбіту, а також на Місяць або Марс, що створить попит на середовища існування та транспортні засоби для пересування по місячній поверхні.

«Коли ви перебуваєте в інших світах, вам потрібно мати можливість пересуватися, змінювати речі, змінювати поверхню за потреби», — сказав Воттс. «Ви повинні надати екіпажу автономію, щоб керувати наукою за допомогою машин, які мають такі можливості, як тут, на Землі».

Місячні комерційні можливості

«Я думаю, що до 2050 року ми побачимо регулярні комерційні служби доставки із Землі на Місяць і назад як для вантажів, так і для людей», — сказав генеральний директор Crescent Space Джо Лендон. Компанія Lockheed Martin створила Crescent Space на початку цього року для надання послуг зв’язку та навігації на Місяці.

На поверхні Місяця екіпажі «зможуть знаходити, видобувати та переробляти цінні ресурси для створення палива, підтримки життя та підтримки людських операцій», — сказав Лендон.

«Кожна космічна місія сьогодні має бути повністю самодостатньою, мати з собою все необхідне та враховувати всі непередбачені обставини», — сказав Лендон. «Отже, навіть найменші місії чи можливості в кінцевому підсумку виявляються дуже складними та дорогими».

Щоб реалізувати бачення Lockheed Martin Space 2050, знадобиться нова інфраструктура, включаючи обчислювальну потужність у цисюнному просторі.

Надання доступу до місячних хмарних обчислень дозволило б як урядам, так і приватним особам відігравати більшу економічну роль у космосі. Замість того, щоб купувати великі активи і потім підтримувати їх, покупці натомість зможуть купувати можливості за потреби, сказав Лакнер.

Lockheed Martin вибрала 2050 рік як ціль для свого технологічного звіту, оскільки цей термін є досить довгим, «щоб ми могли справді розробити проривні технології та проривні можливості», — сказав Нельсон Педрейро, віце-президент Центру передових космічних технологій Lockheed Martin.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України