ЄС|NATO

Греки вводять 6-денний робочий тиждень

Греки, яких несправедливо називали лінивими після фінансової кризи 2008 року, вже входять до числа тих, хто найактивніше працює в ЄС.

Але й цього їм недостатньо і з 1 липня навіть запроваджують шестиденний тиждень для боротьби з нестачею кваліфікованих робітників.

Що на даний момент відбувається в Австрії

Який протест був на початку тижня: у вівторок міністр канцелярії Каролін Едтштадлер (ÖVP) наважилася висловитися за «більше, а не менше роботи», а не відкрито відкидати 41-годинний робочий тиждень, за який ратують промисловці. Канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) лише через день заявив:

“41-годинний тиждень не відбудеться відразу”, – пояснив глава уряду.

Це була музика для вух виборців, профспілкових активістів та прихильників балансу між роботою та особистим життям. Але за 1 282 кілометри прямо від Відня, в грецькій столиці Афінах, ніхто й не зрозуміє, про що так гаряче сперечаються в Австрії.

«Ліниві греки», як їх прозвали після великої фінансової кризи 2008 року, вже давно працюють понад 40 годин на тиждень, мають менше відпусток (20 днів) та менше державних свят (10), але мають високі темпи економічного зростання (3%).

Аргумент про недостатню продуктивність також не працює. Але замість того, щоб задовольнитись цим, греки роблять все можливе, щоб вирішити одну з найбільших проблем майбутнього. 1 липня там запроваджується шестиденний тиждень.

Зважаючи на такі цифри, необхідно поставити запитання: можливо, австрійці все-таки працюють надто мало, щоб забезпечити процвітання країни в середньостроковій та довгостроковій перспективі? При колективно узгодженому робочому часі о 38,5 годині на тиждень Австрія трохи перевищує середній показник у 37,2 години на тиждень у єврозоні. Однак у багатьох країнах люди працюють більше. Крім Греції, 40-годинний тиждень також існує у Латвії та Литві, а також у Хорватії, Польщі та Румунії. І є багато інших прикладів (Болгарія, Мальта, Люксембург).

Австрія є однією з найкращих країн за кількістю свят: у фінів та хорватів їх одинадцять, а у болгар та словаків навіть дванадцять. Інші ж давно відмовилися від відпустки і натомість регулярно працюють. Аналогічна ситуація з відпускними днями. В Австрії 25 днів, що вище за середній показник по Єврозоні, тоді як багато країн дозволяють собі лише 20–22 дні.

З урахуванням усіх факторів часу створюється річний цільовий робочий час. В Австрії це 1725 годин і, отже, трохи вище середнього показника (1683,2) всередині єврозони. В Угорщині з їхнім 40-годинним тижнем — 1856 годин, у поляків — 1848, у естонців — 1865, у люксембуржців — 1800.

А «ледачі» греки? Вони вже досягли 1840. Ця цифра ще більше збільшиться з 1 липня та запровадженням 6-денного тижня. Це стосується приватного та державного секторів, але не до державних службовців. Щодо працівників, то це офіційно їхнє добровільне рішення, чи хочуть вони працювати шість днів поспіль або продовжувати працювати 5-денний тиждень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України