Авторські статтіТехно

Штучне вирощення кісток з клітин пацієнта

Каркас кістки. Фото: Carla Tramullas / EpiBone

Американська компанія «EpiBone» пропонує нову технологію для трансплантації по створенню кісткової тканини з клітин самого пацієнта.

 Біореактор. Фото:  EpiBone

Кістка – це за статистикою сама часто пересаджувана людська тканина після крові. Кістки від донорів досить часто відкидаються тілом пацієнтів, а технологія аутотрансплантантів, тканинних трансплантатів, що беруться з однієї частини тіла і пересаджуються в іншу частину тіла у одніє  і тієї ж самої людини, не завжди може стати в нагоді, коли справа стосується кісток.

Компанія EpiBone розробила нову технологію трансплантації кісток: їх вирощують зі стовбурових клітин самого пацієнта. Для цього в компанії роблять комп’ютерну томографію пошкодженої ділянки для обчислення та побудови персоналізованого тривимірного каркаса, а потім беруть у хворого зразок жирової тканини, звідки витягують стовбурові клітини і впроваджують їх у вже зроблений каркас. Після чого той відправляється в камеру зростання, біореактор, що симулює умови всередині людського тіла. Щоб стовбурові клітини перетворилися на остеобласті, клітки для росту кісток, колонізували каркас і ремоделіровали його за допомогою живої тканини, потрібна певна температура, вологість, кислотність і склад поживних речовин. Через три тижні після перебування в біореакторі там формується жива людська кістка, що має розміри і форму, необхідні для пацієнта.

Зараз технологія проходить стадію перевірки на тваринах і офіційного схвалення для роботи на людях.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України