Техно

Airbus Helicopters продемонстрував Racer, який здатний літати зі швидкістю понад 400 км/год

Гелікоптер Airbus Helicopters Racer, розроблений у рамках проєкту European Research Clean Sky 2, здійснив свій перший політ. Він пролетів близько 30 хвилин, що дало змогу групі льотних випробувань перевірити загальну поведінку вертольота.

“Racer є прекрасним прикладом рівня інновацій, якого можна досягти, коли європейські партнери об’єднуються. Цей перший політ – момент гордості для Airbus Helicopters і для наших 40 партнерів у 13 країнах”, – сказав Бруно Евен, генеральний директор Airbus Helicopters.

Оптимізований для крейсерської швидкості понад 400 км/год, вертоліт Racer прагне досягти найкращого компромісу між швидкістю, економічною ефективністю і продуктивністю.

Racer також націлений на зниження витрати палива приблизно на 20% порівняно з гелікоптерами поточного покоління того ж класу завдяки аеродинамічній оптимізації та інноваційній силовій установці з економічним режимом.

Airbus Helicopters продемонстрировал вертолет Racer, который способен летать со скоростью более 400 км/ч

Гібридно-електрична система еко-режиму, розроблена спільно з Safran Helicopter Engines, дає змогу призупиняти роботу одного з двох двигунів Aneto-1X під час крейсерського польоту, тим самим сприяючи скороченню викидів CO2. Racer також прагне продемонструвати, як його конкретна архітектура може сприяти зниженню акустичного впливу під час експлуатації.

Racer побудований на аеродинамічній конфігурації, перевіреній на демонстраторі технологій Airbus Helicopters X3, який ще в 2013 році побив рекорд швидкості, досягнувши швидкості 472 км/год.

Airbus Helicopters продемонстрировал вертолет Racer, который способен летать со скоростью более 400 км/ч

У той час як метою X3 була перевірка складової архітектури, що поєднує нерухомі крила для енергоефективної підйомної сили, бічні несучі гвинти для енергоефективної тяги і несучий гвинт, що забезпечує енергоефективний політ вертикального зльоту і посадки, Racer прагне запропонувати розширені можливості для певних завдань, для яких висока швидкість може бути реальною перевагою.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України