Життя

Що роблять успішні люди в останні 10 хвилин свого робочого дня

Правильне закінчення робочого дня — запорука успіху

Что делают успешные люди в последние 10 минут своего рабочего дня

Можливо, ви проводите останні 10 хвилин робочого дня, не відводячи очей від годинника, рахуючи секунди до моменту, коли будете вільні.

Або, може бути, з головою занурені в роботу до самої останньої хвилини, а потім хапаєте свої речі і йдете, ні з ким не попрощавшись.

Якщо один з цих сценаріїв здається вам знайомим, можливо, настав час переглянути усталені традиції завершення робочого дня.

Майкл Керр, міжнародний бізнес-експерт і автор книги «Вистачить серйозності! Додамо трохи гумору в роботу» (You can’t Be Serious! Putting Humor to Work), каже:

«Дуже важливо, як ви закінчуєте робочий день. Це може визначити ваш настрій на залишок дня; це може вплинути на ваше особисте життя, загальне відчуття щастя, якість сну, а також задає тон на наступний день».

Лінн Тейлор, американський експерт з організації робочих місць, написала книгу «Приручення офісного тирана: як впоратися з примхливим начальником і досягти успіху на роботі» (Tame Your Terrible Office Tyrant: How to Manage Childish Boss Behavior and Thrive in Your Job). Вона каже, що найуспішніші люди зазвичай складають план дій з вирішення поточних завдань, які можуть перешкодити зосередитися на подіях наступного ранку — як запланованих, так і несподіваних.

1. Вони оновлюють списки завдань

Тейлор згадує, що успішні професіонали завжди стежать за  списками справ, що постійно оновлюються. Вона додає:

«Однак в останні 10 хвилин вони також перевіряють, наскільки виконані поставлені на день завдання. Такі люди відповідним чином змінюють свій остаточний список справ, а не різко йдуть з роботи, розраховуючи, що згадають всі нюанси наступним ранком».

2. Вони приводить в порядок робочий стіл і комп’ютер

Реалізація проектів займає набагато більше часу, якщо ви неорганізовані. Тейлор каже:

«Хаос на робочому столі комп’ютера заважає ясно думати й ефективно розставляти пріоритети; він також ускладнює пошук важливих документів. Тримайте цифрові та паперові документи в порядку, щоб швидше їх знаходити, коли вони будуть потрібні».

3. Вони переглядають виконаний обсяг роботи

Тейлор вважає: потрібно не тільки концентруватися на тому, що ще не зроблено, але й озиратися на вже виконану роботу. Керр з нею згоден:

«Навіть одна хвилина аналізу виконаної роботи здатна дати розуміння прогресу, а в особливо складний і перевантажений день це може нагадати про те, що зроблено набагато більше, ніж здається. Психологічні дослідження показують, що навіть короткий перегляд виконаної роботи — відмінний спосіб підвищити настрій».

4. Вони аналізують як завершився день

Успішні люди думають не тільки про проекти, якими займалися протягом дня, але також намагаються зрозуміти, чому щось пішло за планом або навпаки. Тейлор каже:

«Досвідчені професіонали знають, що якщо вони не вчаться, не ростуть».

5. Вони скорочують обсяги «термінових» розмов

Ви цілий день на зв’язку, а листи і дзвінки надходять безперервним потоком — аж до останніх хвилин робочого дня. Тейлор зазначає:

«Ось тут проявляються навички тайм-менеджменту — успішні люди можуть вирішити, що вимагає термінового відповіді, а що може почекати».

Намагайтеся відкладати довгі розмови з важливих питань до найбільш продуктивного часу — тобто до ранку. Тейлор радить:

«Подумайте, чи можна відкласти обговорення важливих питань на конкретний годину наступного дня. Інакше справа може затягнутися допізна, у вас і ваших співрозмовників вичерпаються сили і час буде підтискати. Ця відстрочка також дасть час на те, щоб краще обміркувати питання».

6. Вони зберігають концентрацію

Тейлор пояснює:

«Як правило, до вечора люди гірше розуміють і їм буває складніше зосередитися».

Спробуйте зберегти концентрацію і не захоплюватися сторонніми справами в самому кінці дня.

7. Вони визначають завдання на наступний день

Успішні люди складають список того, що до ранку вже буде готове, і визначають основні завдання на наступний день. Тейлор радить:

«Можливо, у вас є кілька справ, які займають основну увагу, але краще записати їх, щоб наступного ранку  була база для початку роботи».

Керр додає:

«Чим більше думок ви зможете викласти на папері, тим вище ймовірність того, що вам вдасться зосередитися на житті поза роботою з ясною головою і ви будете готові до початку наступного дня».

8. Вони повідомляють, як можна з ними зв’язатися до наступного ранку

Найуспішніші люди аналізують, наскільки вони будуть вільні і можна буде з ними зв’язатися в разі потреби, а потім говорять про це тим, кому це може знадобитися. Керр каже:

«Ідіть ви в „повну темряву“ з повною втратою зв’язку з офісом? Чи робите деякі винятки? Це залежить від ситуації, і єдиної правильної відповіді не існує. Найважливіше питання собі звучить так: „Наскільки я готовий бути доступним в неробочий час, щоб це не завадило моєму відпочинку?“»

9. Вони аналізують графік на наступний день

Немає нічого гірше, ніж починати робочий день з отримання звістки про те, що через п’ять хвилин у вас відбудеться важлива зустріч. Керр стверджує:

«Успішні люди вміють складати графік і план на наступний день і, що більш важливо уявляти, як цей день складеться».

Це дозволяє приступати до роботи з більшою впевненістю і менших рівнем стресу.

10. Вони висловлюють вдячність за надану підтримку

Хороші колективи будуються на основі подяки і визнання. Керр каже:

«Звичка дякувати кому-небудь в кінці робочого дня — неймовірно ефективний спосіб покращувати власний настрій і завершувати свій і чийсь ще день на хорошій ноті».

11. Вони бажають колегам приємно провести вечір

Доброзичливе «доброго вечора» дуже недооцінюється — а вимагає зовсім небагато зусиль. Тейлор каже:

«Це нагадує вашому начальникові і співробітникам, що ви жива людина, а не тільки колега».

До того ж таким чином ви акцентуєте увагу колег і керівництва на тому, що пішли.

12. Вони йдуть на позитивній ноті

Перш ніж піти, підніміть собі настрій посмішкою, рекомендує Тейлор.

«Це підготує вас до того, щоб попрощатися з колегами на хорошій ноті».

Успішні лідери залишають позитивні враження при завершенні дня, і вони зберігаються до наступного ранку.

13. Вони все-таки йдуть

Успішні люди долають спокусу затриматися подовше. Вони знають, наскільки важливо дотримуватися балансу роботи та особистого життя, тому намагаються залишати офіс не дуже пізно. Тейлор каже:

«Перебування на роботі без достатніх на те підстав знижує рівень вашої працездатності, який потрібно завтра».

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України