Життя

Пост Дар’ї Королькової, що пролунав на весь Фейсбук

Автор, мати дівчинки-підлітка, вирішила розставити всі крапки над “i”, заздалегідь окреслити для дочки свою позицію з приводу її дорослішання і подальшого самостійного життя. Орфографія збережена.

Пост Дарьи Корольковой, прогремевший на весь Фейсбук

1. Через 3 роки я можу вигнати тебе з дому. Страшно звучить, так? Але, тім не менш. У 18 у тебе буде 2 варіанти дій:

Ти вступаєш до ВНЗ, і я тебе підтримую, як можу, до закінчення, або до знаходження роботи. Або ти кладеш на ВУЗ болт (і я ніколи не осуджу тобі за це) і йдеш працювати. І забезпечуєш свої потреби сама. Утримувати дівчинку, що не вчиться 18+ років від роду я не буду, тому що я вважаю це неправильним. У тебе є 3 роки, щоб вибрати…

Так, ми вже придумали перепланування квартири. В твоїй кімнаті буде наша спальня.

2. Ти прекрасна. Ти красива. Ти дуже розумна. Ти набагато краща, ніж я. Ти — чудова. Я знаю тебе 15 років, і ти набагато краща, ніж я могла уявити собі в найсміливіших мріях. Якщо хтось цього не розуміє, це його проблеми. Ну, і ще трохи татові, але він спритно зі сходів спускає, тут я не турбуюся.

3. Я тобі не приклад. Ти зовсім інша, окрема особистість, ти не повинна любити те, що люблю я, ти маєш повне право зневажати мої авторитети і класти болт на мої цінності. Один нюанс: нести відповідальність за свій вибір ти теж будеш сама.

4. Ти вільна. Я нічого від тебе не чекаю. Ти можеш піти в двірники, манікюрниці, слюсарі, токарі, домогосподарки, бізнес-аналітики, офіс-менеджери і стати касиром в Ашані. Я не вважаю за можливе втручатися в твій вибір життєвого шляху. Але не забувай перечитувати перший пункт.

5. Ти не винна мені нічого. Я тебе ростила не в борг. Я не чекаю склянки води, хай йому грець, я не розраховую, що ти забезпечиш мені безбідну старість, я не марю твоїми нобелівками. Ти маєте право вибрати те, що для тебе важливо і цінно. Або пустити все на самоплив. Це твоє життя і твій вибір.

6. У тебе є будинок. Що б не сталося в твоєму житті, я буду поруч, якщо тобі це потрібно. Я підтримаю і пошкодую, я поспівчуваю і спробую допомогти, якщо ти попросиш. Але я не буду втручатися самовільно.

7. У мене своє життя. Я не зобов’язана допомагати по свистку, кидати свої справи заради тебе. жертвувати своїм комфортом заради твого. Я МОЖУ. Але я НЕ ВИННА.

8. У тобі своє життя. За кого виходити заміж, народжувати дітей, ставати чи лесбіянкою, вступати в Єдину Росію, ти завжди будеш вирішувати сама. Мої погляди, політичні пристрасті, життєві переконання не повинні ніяк на тебе впливати. Ти можеш чинити так, як велить тобі серце, совість і користь. Від цього ти не втратиш мене, не перестанеш бути моєю дочкою, не станеш персоною нон-грата.

9. Ніхто не має наміру тобі шкодити. Це непросто зрозуміти, але правда: всі думали тільки про себе. І я. так. Будь-яка людина в будь-яких обставинах веде себе так, як вважає правильним є. Ніхто (психічно здоровий) не погіршує своє життя свідомо. Він (або вона) діють так. як (з їх точки зору) буде краще їм. Не більше. Просто ваші картини світу не збігаються.

10. Світ несправедливий. Немає гарантованих способів досягти успіху і гарантованих способів уникнути невдачі. Ти не контролюєш цей світ. Ти можеш робити все правильно і опинитися в дупі. Ти можеш порушувати все на світі і опинитися на коні. Єдине, про що ти повинна турбуватися — це про чесність. Не бреши собі. Вчися себе розуміти. Усвідомлювати свої справжні потреби і почуття. І думай, як тобі буде краще.

11. Твоє «добре» майже завжди означатиме чиєсь «погано». Ти займеш чиєсь місце в інституті або в касі Ашана. Ти будеш зустрічатися з чиєюсь любов’ю всього життя або сидіти на чиємусь улюбленому місці в кінотеатрі. Не парся. Твоє «погано» завжди буде означати чиєсь «Добре», так що ви квити.

12. На 100% ти можеш вірити тільки собі. Ні, навіть не мені, я ж не можу пролізти в твою голову. Ти обов’язково недоказуєш, приховуєш і приховуєш. Я знаю, я теж так роблю. У мене теж є мама. Тільки ти сама знаєш ВСЕ про себе. Тільки ти знаєш, на що здатна.

13. Не перекладай відповідальність. За твоє життя з 18 років відповідаєш ти. І ніякі Вонасука і ВІнкозел тут ні при чому. Народжуй дітей, якщо зможеш виростити їх одна. Берись за проект, якщо витягнеш його без колег. Емігруй, якщо здатна вижити одна в чужій країні. ОДНА. Якщо пощастить і будуть помічники, рідні, близькі — тобі буде легше. Але вони  тобі НЕ ПОВИННІ. Не розраховуй.

14. Прораховуй. У кожної дії є наслідки. Може бути, ти не передбачиш все. Але пробуй прорахувати максимум. Чим краще ти собі уявляєш варіанти — тим розумніше твоя поведінка.

15. Не слухай мене. Я накатала 14 пунктів, які, на мій погляд, зроблять твоє життя краще мого. Але ти — не я (і про це, до речі, був окремий пункт). Не порівнюй. Не рівняйся. Іди і живи. Я народила тобі не для того, щоб ти була моєю дочкою. Я хотіла випустити у світ людину, яка живе в ньому своє власне життя. Іди і живи його.

15а. Тільки потім не скаржся.

15б. І не вимикай телефон. Я хвилююся.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України