Авторські статтіЗдоров'я

Що робити, якщо погано пахне з рота

Відомо, що в людських взаєминах запахи відіграють дуже важливу роль. Психологи стверджують, що запахи можуть впливати на настрій людини і його самопочуття. До речі, у чоловіків нюхове відчуття набагато тонше, ніж у жінок, тому, вони частіше стають дегустаторами вин і духів. Звідси зрозуміло, чому на чоловіків у любовній грі збудливу дію надають запах волосся, шкіри, свіжого дихання жінки.

Іноді бувають випадки, що поганий запах з рота жінки може навіть стати причиною розлучення. До того ж, несвіже дихання здатне зруйнувати самий позитивний імідж, та й сама людина почуває себе не комфортно, знаючи, що у нього погано пахне з рота. Поганий запах з рота може стати проблемою, що заважає нормального життя людини.

Чому ж ми стикаємося з цією проблемою і які її причини?

Справа в тому, що причин появи неприємного запаху з рота безліч. В першу чергу, потрібно звернути увагу на мову. Якщо на ньому з’явився густий білий або жовтуватий наліт – це свідчення неблагополуччя роботи системи травлення. У такому випадку слід звернути до гастроентеролога. Він запропонує певну систему живлення і порадить чистити язик і зуби зубного щіткою.

До речі, лікарі придумали спеціальний термін для позначення неприємного запаху з рота – галітоз. Ранковий галітоз дуже поширений і є фізіологічним явищем. Позбутися від нього легко – треба просто почистити зуби.

Основні причини галітозу:

 • захворювання ясен і зубів;
 • залишилися в роті шматочки їжі і скупчилися там бактерії;
 • слизова оболонка ротової порожнини недостатньо зволожена;
 • ангіна і ніжити;
 • куріння;
 • захворювання кишечника та шлунка.

Як усунути неприємний запах з рота?

 1. Додайте до щоденного чищення зубів вранці і ввечері чистку мови, яку необхідно здійснювати перед сном, використовуючи для цього звичайну чайну ложку, якщо немає спеціального мідного скребочка. Просуваючись від кореня до кінчика мови, легкими рухами акуратно зніміть ложечкою весь денний наліт. Не дуже приємна, але ефективна процедура. Вранці дихання буде набагато свіжіше.
 2. Кожного разу після їжі не забувайте полоскати рот і очищати спеціальною ниткою проміжки між зубами. Якщо немає флоса, то можна використовувати для цих цілей шматочок чистого поліетилену, розтягнутого в нитку.
 3. Використовуйте народні засоби. Зробіть такі ополіскувачі: столову ложку шавлії, м’яка м’яти або ромашки залийте склянкою окропу, відвар процідіть і полощіть ним рот після їжі. Ефективним народним засобом є дубова кора. Відвар з кори дуба зміцнює ясна і знімає наліт на мигдалинах, який також може бути причиною поганого запаху з рота.
 4. В домашніх умовах ефективно очистити порожнину рота допоможе іригатор. Цей інструмент схожий на зубну щітку, але тільки проміжки між зубами очищаються за допомогою водного струменя, що масажує десна і активізує кровообіг.
 5. Якщо у вас галітоз, то не купуйте зубні пасти, що містять спирт, висушував слизові поверхні порожнини рота.

Галітоз – це проблема, що вимагає дій і рішень. Якщо навіть після чищення зубів запах залишається, то потрібно звернути до стоматолога. Можливо, лікування зубів допоможе позбутися від нього. Іноді поганий запах з рота обумовлений наявністю зубного каменю, необхідно провести санацію порожнини рота.

Буває, що зуби здорові, а поганий запах присутній, тоді причини треба шукати всередині організму. Спочатку відвідайте ЛОРа. Захворювання горла, носа і вух можуть спровокувати появу несвіжого дихання. Якщо ж до цих органів претензій немає, то йдіть до терапевта. Можливо, причини неприємного запаху криються в загостренні хвороби, прийняла хронічну форму.

Неприємний запах з рота – це проблема, яку необхідно вирішити, щоб жити повноцінним життям і без страху, що люди не захочуть з вами близько спілкуватися із-за тих неприємних відчуттів, які ви їм доставляєте.

Бережіть себе!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України