Духовне

Папа: Боротьба зі злом у серці не дає спокою, але приносить мир

«Ісус кличе нас до переміни життя, кличе до навернення», – цими словами можна підсумувати проповідь Папи Франциска, яку він виголосив у четвер, 26 жовтня 2017, під час Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти». Серед іншого, проповідник підкреслив, що цей заклик Спасителя передбачає боротьбу із злом навіть у нашому серці; боротьбу, яка не дає людині спокою, але приносить мир.

До цих роздумів Вселенського Архиєрея спонукав біблійний уривок із сьогоднішньої Євангелії, де Христос каже, що Він прийшов на землю не для того, щоб спокій принести на землю, а вогонь: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся» (Лк. 12, 49). За словами Єпископа Риму, тут йде мова про вогонь переміни та навернення, до яких закликає Господь: переміни мислення, переміни серця із світського, поганського на християнське. Ця переміна і є наверненням: перемінити спосіб життя.

На переконання Глави Католицької Церкви, така переміна заторкує все буття людини, її душу і тіло. Переміна не лише назовні, за допомогою макіяжу, але переміна, яку довершує Святий Дух у душі людини.

Переміна вимагає боротьби, адже не буває «спокійних» християн, тобто тих, які не боряться проти зла. Літеплі християни не є справжніми християнами. Такий спокій, що має за основу небажання піднятись на боротьбу зі злом, не приносить внутрішнього миру, лише Святий Дух здатний дати людині мир, який вчиняє її душу сильною. «Ми повинні допомогти Святому Духові, – вів далі Папа, – роблячи місце у нашому серці. І в цьому нам дуже може допомогти щоденний іспит совісті». Ця побожна практика зможе нам допомогти боротись із духовними хворобами, які у наше серце засіває ворог людини і якими є хвороби зісвітчення.

Боротьба, яку Христос веде зі злом, не є чимось з минулого, але дуже сучасним, щоденною реальністю, адже той вогонь, який Христос приніс, палає в нашому серці. Саме тому, ми повинні піддатися тому вогню і щоденно запитувати себе: «Як я перейшов від гріха до благодаті? Чи я зробив місця для Святого Духа, щоб Він міг діяти у мені?»

А на закінчення Святіший Отець наголосив на тому, що навернення вимагає великодушного та вірного серця. Великодушність людини походить з любові, а вірність стосується вірності Божому слову.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України