На жаль, сивина може з’являтися і в ранньому віці, що, безсумнівно, засмучує і змушує задуматися: а чи все в порядку з моїм здоров ям?
Насправді побоювання цілком виправдані: якщо вже в 25-30 років виявляються не просто поодинокі сиві волосинки, а, наприклад, знебарвлюються цілі пучки на певних ділянках голови, то варто звернути до лікаря і пройти обстеження, щоб з’ясувати причину ранньої сивини.
А останнім часом і зовсім заговорили про те, що поява сивини в різних частинах голови (наприклад, пучки на маківці або сріблясті скроні) говорить про порушення роботи конкретних органів. З’ясовуємо, чи це так.
По-перше, важливо зрозуміти, що наш колір волосся обумовлений особливими пігментами, у виробленні яких задіяні щитовидна залоза і гіпофіз. Той самий меланін починає свою роботу ще до народження дитини в утробі мами. А активність вироблення його знижується вже після 30 років. Тобто пігменти відмирають, а меланін не встигає так швидко вироблятися – швидкість вже значно знижена. Вісь звідси і сивина. Але ж хтось може похвалитися яскравим шевелюрою і в сорок з хвостиком, а хтось нещадно висмикує сиві волоски, ледь переступивши 20-річний рубіж.
Сивина залежить від багатьох факторів. Нервуєте на роботі, переживаєте через проблеми на особистому фронті, навантажуєте себе зайвими психологічними навантаженнями? Будь ласка – депресія і стреси додадуть вам сивини і розладів. Часто сидите на дієті, жорстко обмежуєте себе в харчуванні, вважаєте калорії? Вибирайте ідеальну фігуру або ідеальну шевелюру!
Додайте сюди не найкращу екологічну обстановку, неправильний догляд за волоссям або зовсім зневага до них, зловживання феном, плойками, гарячими щипцями, частині і тривале перебування під прямими сонячними променями, фарбування і т. д. І ви питаєте: звідки рання сивина?
До того ж сивина може проявляти занадто рано і непередбачувано через генетичної спадковості. Зверніть увагу, в якому віці почали сивіти ваші мами, тати, дідусі і бабусі.
Наш експерт-лікар-терапевт Наталія Солдатова розповіла, пора бити тривогу, якщо сивина з’явилася у досить молодому віці.
— Є три, так би мовити, сценарії посивіння. Перший – вікове, від старості не втекти все-таки. Другий – передчасне: причин може бути дуже багато. Третій – спадкове. На жаль, з сивиною боротися неможливо – її можна тільки зафарбовувати. Але подбати і мінімізувати ризик її ранньої появи цілком можна. Потрібно правильно і збалансовано харчуватися. У вашому раціоні повинні бути продукти, багаті хромом (це пшеничний хліб), кальцієм – будь-яка зелень, молочка, горіхи, йод – морська капуста, риба, залізо – гречана каша, яблука, пісна яловичина, цинком – яйця, гриби. І, звичайно, фрукти і овочі! Алене варто покладатися тільки на харчування та смаколики. Сивина може стати тривожним дзвінком про те, що з вашої щитовидною залозою щось не так. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-трихологом, зробіть УЗД щитовидної залози. Крім того, частіше бережіть своє волосся. Не зловживайте з хімічними фарбуваннями і складними укладками. Краще попитайте їх масочками, маслами. Мийте голову теплою водою – ні в якому разі не гарячою і не крижаною! Носіть панамки в спечу і шапки в мороз. Подбайте про свій емоційний стан, адже всі стреси відгукнуться в першу чергу та, на шкода, на зовнішності. І, звичайно, геть всі шкідливі звички!