Техно

Що таке термоголовка і як за нею доглядати

Термопринтер етикеток – спеціалізований принтер, призначений для друку штрих коду, текстів і графічних зображень на матеріали, які потім наносяться на товар або упаковку для маркування продукції. Одним з основних призначень термопринтера етикеток є формування штрих-коду для товару.

фото - asoft.by
фото – asoft.by

Термоголовка

Область застосування термопринтера етикеток найрізноманітніша: від друку адресних термоетикеток на кореспонденцію до маркування продукції у важких промислових умовах. Термодрук на етикетках виконується за допомогою термоголовки, яка є важливим витратним матеріалом будь-якого термопринтера. Великикй вибір термоголовок ви знайдете на сайті Bazazip.com.ua. Спеціалісти магазину допоможуть вам підібрати необхідні запчастини.

Термоголовка – це деталь принтера, яка відповідає за нагрів певних ділянок термобумаги і відіграє визначальну роль у роздільній здатності друку.

Термоголовки принтера

У термопринтері з прямим термодруком термоголовка приладу піддається більшому навантаженню, оскільки контактує з етикеткою напряму, і це викликає її підвищений знос, на відміну від термотрансферного друку, де термоголовка принтера працює в щадному режимі, адже друк проводиться через проміжний носій. Друкуюча головка термопринтера (термоголовка) за рахунок свого нагріву здійснює зміну кольору паперу, тобто відбувається термодрук.

Термодрук

Термоголовка принтера з часом сильно забруднюється, що призводить до неякісного друку і до передчасного зносу цієї важливої деталі термопринтера. Для чищення термоголовки є спеціальний очищуючий олівець .

фото asoft.by
фото asoft.by

Термоголовка принтера

Термоголовку рекомендується чистити кожного разу, коли проводиться заміну друкуючої стрічки.

Якщо стоїть завдання придбати принтер з найбільшим ресурсом термоголовки, то варто все таки звернути увагу на промислові принтера, оскільки вони оснащені термоголовки з ресурсом 50-100 км, а, найголовніше, ретельно проконсультуватися з менеджером з цього приводу. Також не можна не сказати, що важливим моментом є догляд за термоголовкою, навіть якщо її ресурс порядку 25 км (у 99% принтерів початкового рівня), то при правильному і своєчасному обслуговуванні і догляді за нею, можна домогтися дуже довгострокового циклу її служби (до 130 -150 км).

Очищення термоголовки – один з основних етапів обслуговування термопринтеров і ваг з друком, тому що цей елемент формує зображення на термобумаге і чутливий до забруднень. Поганий друк (білі смуги, нерівномірна яскравість і т.д.) – досить частий наслідок забрудненої термоголовки. Для того, щоб уникнути даних проблем, необхідно регулярно проводити контроль поверхні друкуючих головок на предмет забруднень, а при необхідності проводити очищення друкуючої поверхні.

Термоголовка складається з ряду найтонших нагрівальних елементів. Термопапір стикаючись з “включеним” термоелементом темніє. На певні нагрівальні елементи у відповідні моменти часу (визначаються виходячи з швидкості руху стрічки і точковим зображенням, яке потрібно надрукувати) подаються імпульси напруги, які їх включають. Таким чином формується зображення на термоетикетці. Іншими словами, термоголовка розігріває необхідні ділянки термострічки. Наявність у цьому процесі температури тягне за собою побічні ефекти. Приміром, термоетикетка класу ТОП покрита лаком, який, у разі невисокої якості, розігріваючись може залишатися на поверхні термоголовки. Теж саме стосується і принта: його фарба також може після розігріву стати в’язкою і прилипнути до друкуючої поверхні термоголовки. Такі забруднення можуть порушити охолодження термоголовки, що в ряді випадків призводить до згорянню термодрукуючих елементів та / або зменшення ресурсу захисного лакового покриття термоелементів.

Частота очищення термоголовки повинна бути рекомендована виробником обладнання та етикетки. Як правило, рекомендації зводяться до визначення частоти очищення експериментальним шляхом.

Етикетки

Не можна сказати однозначно, що очистку термоголовки потрібно проводити після такої-то кількості надрукованих етикеток, тому вона залежить ще й від якості термобумаги і її характеристик (кольоровий термопапір може мати абразивну структуру, що прискорить знос термоголовки), інтенсивності друку (є різниця: друкувати +1000 етикеток безперервно або з інтервалами) і зовнішніх умов експлуатації обладнання (температура і вологість).

Ресурс термоголовки заявлений виробником становить, як правило, 50 км. Виняток становлять термоголовки з посиленим захисним покриттям термоелементів, створених за технологією Hard Protective Film (T Coat) – 150 км. Ці цифри дійсні тільки при використанні якісної термострічки і належному догляді за поверхнею термоголовки і принтера в цілому. Цілком очевидна річ, але про неї часто доводиться говорити: поняття “Ресурс термоголовки” не варто застосовувати у випадках, коли термоголовка подряпана, згоріла внаслідок використання неякісної термобумаги або обслуговування вироблялося у строки перевищують необхідність очищення.

Процедура очищення термоголовки нескладна і може проводиться персоналом невисокої кваліфікації. Вартість термоголовки може становити від 5 до 30% вартості пристрою і, найчастіше, є найдорожчим елементом. Усього кілька хвилин на тиждень, а може і на місяць, витрачених на контроль стану поверхні друкуючої головки і при необхідності на очистку, дозволять “дожити” їй до свого гарантованого виробником ресурсу.

Для чищення термоголовок (незалежно від методу друку) слід використовувати спеціальні чистячі олівці, або спиртовмісні рідини і не ворсисту тканину (найкращим поєднанням є технічний спирт і ватні палички).

За рекомендаціями виробника, термопринтеров чистку термоголовки необхідно робити :

–  після зміни ролика фарбувальної стрічки (при використанні термотрансферного друку);

– після заміни кожного ролика етикетки (при використанні термодруку).

Це максимально збільшить термін життя термоголовок і забезпечить найкращу якість друку на використовуваних матеріалах.

Також звертаємо Вашу увагу, що фізичні ушкодження термоголовок не є гарантійним випадком, самостійні роботи по зміні \ очищенні термоголовок Ви виконуєте на свій страх і ризик.

Пам’ятайте! Термоголовки не підлягають ремонту!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України