Новини

Що таке інверторний кондиціонер? Особливості та Відмінності

Принцип роботи побутових кондиціонерів залишається незмінним уже багато десятиліть. Змінилася лише форма, конструкція, формфактор та “внутрішня начинка” приладу. Найбільш поширеними сьогодні вважаються прилади у вигляді спліт-систем, що складаються з двох пов’язаних між собою модулів: кімнатного та зовнішнього. Таке компонування дозволяє максимально збільшити ефективність охолодження, знизити шум від роботи приладу, а у разі потреби дає можливість почистити кондиціонер своїми руками без залучення спеціалістів сервісцентру.

Цю важливу інформацію з нами поділився сервісний центр з ремонту кондиціонерів – nadomu.kiev.ua/remont-kondiczionerov.

Крім цього, більшість виробників у своїх лінійках почали пропонувати так звані інверторні кондиціонери, які, на їхню думку, є ще більш економними та надійними. У цій невеликій статті ми спробуємо розібратися, що таке інверторний кондиціонер і чим він відрізняється від звичайного, а також розглянемо особливості встановлення таких спліт-систем.

Інверторний кондиціонер: на відміну від звичайного

Як і традиційні моделі спліт-систем, інверторні кондиціонери – це прилади для створення мікроклімату в окремих приміщеннях. Крім того, як ті, так і інші можуть очищати повітря, а також здійснювати його іонізацію (не всі модифікації). Конструктивно ці типи обладнання особливо не відрізняються, і монтаж проводиться в аналогічній послідовності. Але існує і ціла низка важливих відмінностей:

  • Алгоритм роботи компресорного модуля. У звичайних спліт-системах відключення та включення компресорного модуля відбувається в міру набору встановленого значення температури та підвищення вище граничної величини. Головна відмінність інверторного кондиціонера полягає в тому, що його компресорний вузол працює постійно, але продуктивність холодоагрегату залежить від показників температури в приміщенні. При збільшенні температури на компресорі збільшуються обороти, за достатнього зниження – зменшуються.
  • Функціональність. Насамперед це можливість роботи при нижчих температурах зовні. У звичайних спліт-системах шляхом циклічності роботи частину часу мотор-компресор не працює. Він остигає і мастило в його деталях за цей час трохи загусне. При повторному запуску він починає працювати в критичному режимі та швидко виходить з ладу. Інверторний компресор кондиціонера працює без повної зупинки через це його температура залишається стабільною і в’язкість мастила не збільшується. Але для цього в такій спліт-системі встановлюється додатковий модуль, що управляє.
  • Економічність. Інверторне керування потужністю дозволило знизити енергоспоживання таких кондиціонерів до 50-60% за умови правильної установки.
  • Робочий шум. Завдяки конструктивним особливостям компресорного блоку інверторні спліт-системи працюють практично беззвучно. Звуки роботи зовнішнього модуля всередині практично не чутно, а лопаті внутрішнього блоку характеризуються дуже низьким рівнем шуму.
  • Строк служби. Оскільки відсутня циклічність вмикання-вимикання мотор-компресора, інверторна спліт система, за умови регулярного обслуговування, прослужить максимально довго.
  • Точність підтримки температури у приміщенні. Якщо спліт-системи старого покоління забезпечували точність підтримки встановленої на пульті температури на рівні 1-1.5 градусів, то для інверторних моделей цей показник не перевищує 0.5 градуса.
  • Вартість. Попри те, що інверторний кондиціонер це дороге обладнання, ніж традиційна спліт-система. Однак шляхом того, що інверторна технологія зменшила загальне енергоспоживання пристрою, згодом ці витрати окупаються.

Інвертор у кондиціонері – це спеціальна керуюча плата, головне завдання якої перетворення мережної змінної напруги на постійне, з подальшим перетворенням її знову на змінну, але необхідної частоти.

Інвертор чи звичайний кондиціонер… що вибрати?

Описані вище особливості враховують ще перед покупкою, визначаючи який для даного приміщення найбільше підходить: інверторний кондиціонер або звичайний. Адже не завжди умови експлуатації дозволять максимально використати вигоди цього технологічного рішення. Знаючи чим відрізняється інверторний кондиціонер від звичайного, можна правильно підібрати тип і модель спліт-системи не переплачуючи при цьому. Розглянемо деякі аспекти підбору обладнання.

Інверторні кондиціонери оптимально підійдуть для приміщень, де потрібна тиша і максимальний комфорт і відсутні протяги, сильні повітряні потоки та підвищена прохідність. Тому для встановлення в спальні, вітальні, робочому кабінеті або в дитячій кімнаті інверторна спліт система – це найбільш вдалий вибір. Але при цьому слід уважно розрахувати теплову потужність з урахуванням місця встановлення зовнішнього блоку.

На кухні температура постійно змінюється та інверторна система постійно працюватиме на підвищеній потужності та бажаної енергоефективності отримати не вдасться. Також не варто монтувати інверторні спліт системи у спортзалах, громадських місцях або у технічних та виробничих приміщеннях.

інверторний кондиціонер

Переваги інверторних спліт-систем

З урахуванням особливостей описаних вище, виділимо головні переваги, якими мають інверторні спліт системи – це:

  • плавність роботи. Компресорний модуль працює безперервно і не схильний до постійних включень/відключень, які створюють додаткові вібрації в зовнішньому блоці і згубно позначаються на довговічності пристрою;
  • економне електроспоживання кондиціонера. Для підтримки потрібної температури у приміщенні знадобиться менше електроенергії;
  • Широкий робочий діапазон температур. Інверторне керування виключає циклічні включення та відключення компресора, що запобігає загусанню олії, дозволяючи безпечно обігрівати приміщення при зовнішній температурі до -15° без встановлення спеціальних “зимових комплектів”.

Більш точно про споживання електрики та температурні характеристики вказано в посібнику користувача.

Доступні моделі інверторних спліт-систем

Розглянемо найпопулярніші базові версії недорогих кондиціонерів. При необхідності в лінійках цих виробників можна знайти інверторні модифікації з керуванням режимами через Інтернет, варіанти з тонким очищенням кімнатного повітря, а також вишукані кольорові рішення.

Базовий інверторний кондиціонер Hisense

Щодо недорога базова версія спліт-системи китайської корпорації Hisense відрізняється широким функціоналом. Характеризується низьким рівнем шуму (близько 23 дБ), цікавим дизайном та високою ефективністю енергоспоживання (клас “А”). Традиційний фільтр класу UHD доповнений інтегрованим фотокаталітичним фільтром і системою очищення на базі іонів срібла. Також є можливість 4D-регулювання потоку повітря в усіх напрямках безпосередньо з дистанційного керування.

Базовий інверторний кондиціонер Mitsubishi Electric

Інверторна спліт-система цього марення може безвідмовно працювати за зовнішньої температури до -15°. Відрізняється наявністю автоматичного регулювання потужності залежно від температури усередині кімнати. Інвертор кондиціонера забезпечує високу економічність (клас А+++) та дуже низький шумовий коефіцієнт (19 дБ для внутрішнього модуля і близько 50 дБ для зовнішнього). Завдяки тепловізорові функціоналу 3D I-See створюються ідеальні комфортні умови для кожного, хто знаходиться у приміщенні. А використання системи плазмового очищення Plasma Quad дозволяє знищувати практично всі віруси та мікроби, а також вловлювати частки пилу та алергени.

Базовий інверторний кондиціонер Daikin

Інвертор кондиціонер цього виробника більшість власників відносять до преміальних моделей. Його відрізняє низький рівень шумів (близько 21 дБ), високий рівень фільтрації, надійність та економічність. Виробник передбачив ряд корисних функцій, серед яких робота по таймеру, жалюзі, що гойдаються, робота в нічному і тихому режимах. Пристрої цього бренду завжди займають провідні місця у рейтингах.

Базовий інверторний кондиціонер Fujitsu

У своїх інверторних спліт-системах завдяки високоефективним технологіям виробник забезпечив максимальну сезонну ефективність. У базових моделях встановлюють 2-циліндрові роторні компресори з високою потужністю (DC), керуючу плату інвертора V-PAM з інтегрованою технологією векторного регулювання, а також багатоходовий теплообмінник з високою ефективністю. Завдяки датчику присутності людей вибирається найбільш економічний режим охолодження, а функція автоматичного очищення фільтра дозволяє забезпечити рівномірність потоку повітря та додаткову економію електрики.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України