Ще один напад відбувся на церкву в Нігерії

Щонайменше сім людей загинули під час чергового нападу на церкву в Нігерії. Єпископат цієї країни вимагає відставки президента, який не може гарантувати безпеку своїх громадян. Нігерійські єпископи також зазначають, що йдеться про повну ісламізацію цієї африканської країни.

Напад відбулався в єпархії Макурді, де кілька днів тому обстріляли учасників ранкової Літургії. Тоді загинули два священики та сімнадцять вірян. За нападами стоять пастухи з племені Фулані, які стають щораз більш радикальними. Багато хто з них укладає угоди з ісламістами з «Боко Харам», що викликає серйозне занепокоєння з боку Церкви.

«Здається все більш очевидним, що йдеться про цілковиту ісламізацію», – каже єпископ Вілфред Чикпа Анагбе. Ординарій Макурді наголошує, що лише в його єпархії з початку року було кілька нападів на церкви. Також знайшли могилу з тілами 72 християн. «Держава абсолютно відсутня. Коли доходить до нападів на храми, ніколи не видно поблизу міліціонерів чи солдатів, відповідальних за безпеку в нашому районі», – наголошує нігерійський єрарх. Він вказує, що щоденна відсутність безпеки змусила понад 100 тис. осіб покинути свої будинки та жити в чотирьох тимчасових таборах. «Єдина установа, яка допомагає їм, є Церква, влада не підтримує їх», – каже єпископ Анагбе.

«Настав момент, коли президент повинен піти у відставку, щоб не допустити повного розпаду держави» – цими словами єпископат Нігерії вимагає відставки президента Мухаммеда Бухарі. Єпископи вказують, що він не виконував своїх передвиборчих обіцянок, і не мав справи з ісламськими фундаменталістами. «Як християни, ми почувається зрадженими державою, яка не забезпечує нас мінімальною безпекою», – заявили нігерійські єпископи, виражаючи впевненість, що країна не перетвориться на другу Руанду.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh