Духовне

Сестри служебниці спільно з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ провели табір для дітей зі Сходу і Заходу України

Табір проходив 15–22 липня у Стрілках, що на Самбірщині, у реколекційному центрі «Емаус» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Участь у ньому взяло 52 дітей віком від 7 до 15 років. Сестра Єроніма Вовчак, яка духовно опікується родинами переселенців із Донбасу, організувала дітей із Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей із родин переселенців. Дітей зі Львова й області організував КПІ УКУ.

Сестри служебниці спільно з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ провели табір для дітей зі Сходу і Заходу України

За проведення та безпеку в таборі відповідали сестри Міріям Голуб та Єроніма Вовчак, ССНДМ, отець Роман Гнатів, сотрудник храму Климента Папи зі Львова, аніматори з УКУ та лікар.

Насичена програма, яка охоплювала щоденну Божественну Літургію, молитву, катехизацію, різноманітні ігри, веселі руханки, майстер-класи, похід у гори, екскурсію, брейн-ринг, вечір талантів, танці, плавання в басейні та вечірню ватру, залишила в учасників незабутні враження і приємні спогади.

«Діти з різних теренів України встигли подружитися, а також ще раз переконатися, що нав’язані стереотипи не відповідають дійсності. Де є Господь і християнські цінності, там єдність, любов, радість і прийняття», – розповідає с. Єроніма.

Особливою подією в останній день табору було прийняття першої Святої Сповіді й урочистого Святого Причастя двома учасниками з Донеччини. До прийняття цих Святих Таїнств їх готувала с. Єроніма.

 

Додаток. Враження учасників табору:

«Приємно було бачити щастя в очах дітей, коли вони вийшли з автобуса і прощалися один з одним. Дружні обійми, щасливі усмішки, обмін телефонами… І я зрозуміла, як добре їм було! Обмін емоціями продовжився і в потязі. Наймолодша дівчинка розповідала, які добрі люди були з ними, як гарно до них ставилися, що аж хотілося плакати. Згадували про жарти священника, про ігри, похід у гори, поїздку до Львова, і все це – без жодних нарікань. На запитання, чи хочете приїхати ще, всі діти хором вигукнули: “Так!”» (с. Єроніма Вовчак, ССНДМ).

«Дякую, що передали дітям Божу любов, показали, як Отець Небесний піклується про кожного з нас і як добре бути в Божій присутності! Дякую сестрам і всім тим, хто організував відпочинок і допомагав дітям» (Ольга, бабуся одного з учасників).

«Мені дуже сподобалося у таборі. Я знайшов нових друзів, гарно провів час і ближче познайомився з Богом» (Андрій, Дніпропетровська обл.).

«Мені сподобалися похід в гори, басейн, як ми сиділи біля вогнища. Ще нас дуже смачно годували, особливо мені сподобалися млинці з повидлом. Я хотів би ще відвідати цей табір» (Роман, Дніпропетровська обл.).

«Коли ми приїхали в табір, мене приємно вразило це місце – все ніби чекало на нас: баскетбольний та волейбольний майданчики, футбольне поле, басейн. Дуже запам’яталося спільне знайомство зі сестрами-монахинями та священником. Вражений від поїздки до Львова, де ми піднялися на оглядовий майданчик Ратуші. Запам’яталися майстер-клас із виготовлення браслетів і мить, коли нам дарували футболки, сувеніри, молитовники. Я ще довго згадуватиму дні перебування в таборі» (Костянтин, м. Кам’янське).

«Нас дуже добре зустріли. Смачно і ситно годували. Сподобався розпорядок табору, незважаючи на те, що вставали ми досить рано. Дуже запам’яталися останні дні, коли ми вже здружилися, коли розпалювали багаття. Було дуже весело. Спасибі всім, хто подбали і організували цей табір!» (Дмитро, Дніпропетровська обл.).

«Мені сподобався час біля вогнища, як ми співали пісень. А найбільше –екскурсія Львовом і вихід на Ратушу. Дякую с. Єронімі та всім аніматорам» (Софія, Дніпропетровська обл.).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України