Новини з Австрії

Сенсація в соборі Святого Стефана у Відні – вчені заглянули в гробницю імператора Фрідріха III

Вчені проаналізували перші фотографії з останньої справжньої імператорській гробниці в соборі Святого Стефана у Відні.

У 2013 році експерти ризикнули заглянути всередину прекрасною могили імператора Фрідріха III (1415-1493) у віденському соборі Святого Стефана. Результат тривалого аналізу зображень і зразків розглядається дослідниками, які беруть участь у проекті, з історичної точки зору не інакше як «сенсація». Це дійсно остання незаймана імператорська гробниця в Європі — включаючи знаходиться там корону і прекрасні тканини.

Коли в 1969 році у Відні поширилися чутки про те, що могила батька імператора Максиміліана I (1459-1519), який помер рівно 500 років тому, може виявитися порожньою, вчені провели «секретну операцію». В результаті стало ясно, що тіло все ще там. «Більш детальна інформація не була опублікована в той часу», — сказав архіваріус собору Франц Цеетнер. Як раз це отвір, який було зроблено 50 років тому для одержання доказів наявності там тіла і дозволив вченим досліджувати нутрощі імператорського труни за допомогою невеликої камери, керованої W-LAN.

Тепер нарешті були опубліковані фото, які там знаходяться, крім залишків Фрідріха, безцінних артефактів — імператорської корони, скіпетра і держави, меча, великого розп’ яття з фігурою Ісуса, монет і різних предметів з тканини.
Сенсация в соборе Святого Стефана в Вене — ученые заглянули в гробницу императора Фридриха III

Сенсация в соборе Святого Стефана в Вене — ученые заглянули в гробницу императора Фридриха III

Сам імператор лежить у труні із глазурованої кераміки і покритий прекрасними покривами з італійського оксамиту, а його голова в імператорській короні спочиває на подушці.

Сенсация в соборе Святого Стефана в Вене — ученые заглянули в гробницу императора Фридриха III

За матеріалами:https://www.vienna.at/
Фото:zVg

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України