«Детектор правди»: 6 фактів про особливості та правові основи використання поліграфа

Зі зростанням суспільної уваги до використання поліграфу, можна зустріти маніпулятивні твердження щодо процедури поліграфологічного дослідження. Опитування з використанням поліграфа має свої особливості, правові рамки та принципи.

Акцентуємо увагу на важливих аспектах проведення поліграфологічних досліджень:

1. Поліграфологічне дослідження – це спеціально організований і науково обґрунтований комплекс методів і прийомів їх застосування для отримання, порівняння й інтерпретації психофізіологічних реакцій особи у відповідь на стимули (подразники). Інформація, отримана за результатами дослідження, має орієнтуючий характер і не є підставою для притягнення особи до юридичної відповідальності або прийняття будь-яких адміністративно-управлінських рішень.

2. Опитувана особа може в будь-який час зупинити тестування за власною ініціативою та відмовитись від подальшого його проведення.

3. Поліграфологічне дослідження проводиться тільки за наявності добровільної згоди особи. Надаючи таку згоду, особа фактично погоджується з усіма умовами проведення даної процедури і засвідчує своїм підписом, що усвідомлює рівень достовірності та орієнтованості отриманої інформації.

4. У випадку наявності достатніх підстав вважати, що спеціаліст поліграфа своїм діями допустив порушення законодавства, опитувана особа має право оскаржувати ці дії у встановленому законом порядку.

5. Усі спеціалісти-поліграфологи проходять належну підготовку та отримують сертифікати міжнародного зразка.

6. Усі особи у встановленому порядку, незалежно від посад та військових звань, проходять опитування з використанням поліграфа на загальних, рівних умовах.

Нагадаємо, що в Державній прикордонній службі України добровільні опитування з використання поліграфа проводяться з метою запобігання корупційним та кадровим ризикам. Вони допомагають проводити розслідування та призначати на відповідальні посади доброчесних осіб.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh