Суть в тому, що в нирках з’являються тверді утворення, які нагадують справжні камені різного розміру — конкременти.
Камені в нирках
Камені в нирках формуються роками, і добре, якщо біду виявлять зовсім випадково на рентгені або при здачі аналізу сечі. Прискорюють процес каменеутворення неправильне харчування, неякісна вода і нездоровий спосіб життя.
Причина сечокам’яної хвороби
Часто причини утворення каменів лежати у спадковому порушенні обміну речовин, а також у глевким вчасно інфекції, яка призводить до утворення нерозчинних солей в організмі.
Солі спочатку накопичуються в нирках або сечовому міхурі у вигляді піску, а потім перетворюються в камені.
Симптоми сечокам’яної хвороби
Сечокам’яна хвороба непередбачувана. Недуги заявляє про себе періодичними тупими болями у поперековій області при тривалій ходьбі, під час тряскої їзди, після підняття важких речей або просто так, без причини.
Мало хто серйозно ставитися до тимчасового погіршення здоров’я сечокам’яної хвороби. А шкода, адже на цьому етапі дуже легко зупинити недугу за допомогою дієти і фітопрепаратів.
Найчастіше пацієнти звертаються до лікаря, коли починається ниркові коліки і гострий біль раптово пронизує поперек або бічні відділи.
- Напад може супроводжуватися сильним ознобом, підвищенням температури, прискореним серцебиттям.
- Характер болю залежить від розміру та локалізації каменів.
- При прискореному сечовипусканні, появі крові в сечі, нудоті, блювоті зволікати не можна. Треба викликати невідкладну допомогу.
Лікування
Лікування сечокам’яної хвороби займається лікар-уролог. Якщо у тебе часто ниє поперек і з’єднання явилися позиви до частого сечовипускання, не тягни з зверненням за допомогою до фахівця.
Крім загального аналізу сечі, треба буде зробити УЗД та рентген органів сечовидільної системи. Зазвичай цього достатня для того, щоб поставити точній діагноз і визначити, який тип каміння утворюється у тобі в нирках.
Сечокам’яна хвороба — системне захворювання, тому недостатньо просто вивести камені, необхідно зайнятися профілактикою і запобігти подальшому каменеутворення. Іноді для цього доводиться повністю переглянути свої спосіб життя.
Дієта при сечокам’яній хворобі
Наші нирки дуже не люблять хімії. Варто обмежити прийом різних медикаментів, не захоплюватися продуктами з додаванням консервантів і барвників, напівфабрикатами.
Порятунок для нирок — звичайна журавлина. Цей природний антисептик знімає запалення, вбиває мікроби. Її варто приймати у вигляді морсів, соків, киселів і просто протерту з цукром. Доповни дієту урологічними з борат, які продаються в аптеках. Курс і дозування лікар підбирає індивідуально.
При сечокам’яної хвороби дозволено:
• вегетаріанські супи;
• нежирні сорти м яса і риби;
• крупи: пшенична, рис, гречка, овес:
• овочі, фрукти і ягоди тільки дозволені лікарем;
• кисломолочні продукти (тільки в невеликій кількості).
При сечокам’яній хворобі заборонено:
• солона і в’ялена риба, субпродукти;
• фруктові та овочеві соки (крім дозволених лікарем), морозиво;
• кава, какао, шоколад, алкогольні напої;
• консерви, копченості, ікра, гострі сири та закуски, гірчиця, хрін.
Госпіталізація
Щоб нічого не забути і відчувати себе в лікарні комфортно, заздалегідь приготуй весь життєво необхідний мінімум.
- Паспорт, поліс медичного страхування та лікарське напрямок — головні документи, на підставі яких здійснюється госпіталізація. Не забудь взяти з собою дані попередніх обстежень: результати аналізів, рентгену, УЗД.
- Візьми тієї мінімум білизни, без якого ти не можеш обійтися, і той максимум, який забезпечить комфорт на кілька днів (обов’язкові халат, піжама, тапочки). Книга і плеєр допоможуть скоротати час.
- Не забудь мило, зубну щітку і туалетний папір. Рушник дадуть в лікарні, але краще взяти своє. Чашку і ложку теж треба принести свої.
- Щоб тримати зв’язок зі світом, захопи зарядний пристрій для мобільник. З ним тобі нічого не страшно. Навіть якщо щось забудеш, друзі та рідні підвезуть все необхідне.
Профілактика сечокам’яної хвороби
Щоб попередити розвиток сечокам’яної хвороби, необхідно займатися профілактикою захворювання.
- Обов’язково підтримуйте водний баланс в організм, що попередити відкладення солей. У споживанні великої кількості води, особливо потребують люди, що проживають в регіонах з жарким кліматом.
- Корисно вживати кавуни, м якоть яких на 99% складається з води. Крім цього, смачна ягода має сечогінний ефект і сприяє гарному промивання нирок і виведенню солей з організму.
- Внесіть зміни в свій щоденний раціон. Якщо у вас вже є камені, то необхідно дізнатися їх вигляд і хімічний склад, щоб скоригувати дієту.
- Вживайте більше злаків, бобів, різних каш, капусти, моркви, висівкового хліба та інших продуктів, багатих клітковиною.
- При наявності уратних каменів скоротіть кількість вживаної яловичини, свинини і птиці.
- Намагайтеся вживати більше продуктів, що містять кальцій, які голосові бар’єр єр оксалатам і виводять їх з організму з сечею.
- При зменшенні споживання солі і білка ви зможете значно знизити ризик утворення каменів.
- Уникайте або різко обмежте вживання горіхів, шоколаду і темно-зелених овочів, багатих оксилатами.
Виконуючи нескладні рекомендації, ви зможете попередити утворення каменів у нирках.