Вода може стати причиною третьої світової війни

На тему миру і міжнародної безпеки виступив в ООН постійний спостерігач Святого Престолу при цій організації в Нью-Йорку Архієпископ Бернардито Ауса.

У центрі його доповіді було питання доступу до води. Монсеньйор Ауса зазначив парадокс: вода покриває дві третини земної поверхні, але при цьому придатність прісної води зменшується. В деяких регіонах, в силу їх географічного положення, цей ресурс завжди був мізерним, але і в інших місцях це відбувається через недоліки в управлінні, що породжує розтрату води і нерівність у її розподілі.

Деградація навколишнього середовища, підкреслив монсеньйор Ауса, «отруює воду, а кліматичні зміни порушують гідрологічний цикл». Багато експертів припускають, що саме вода стане причиною третьої світової війни.

Втім, про це говорив і Папа Франциск в листопаді 2014 року, виступаючи в римському FAO. Говорячи про воду, він додав: «Це серйозна проблема, яка може призвести до війни». В енцикліці “Laudato si” Святіший Отець також зазначає першочергове значення питної води для благополуччя суспільства. Особливу увагу представник Святішого Престолу в ООН приділив питанню «якості води, доступної бідним». Щодня хвороби, пов’язані з водою, а саме – дизентерія і холера, стають однією з головних причин смертності, насамперед серед новонароджених і дітей. Зростаюча тенденція приватизування води і перетворення її на товар «може створити серйозний ризик доступу бідних до питної води». Можна очікувати, що контроль над водою з боку найбільших світових компаній перетвориться на один з основних чинників конфлікту в нашу епоху.

Монсеньйор Ауса підкреслив значення належного виховання в галузі використання води – ресурсу, розтрата і забруднення якого характерні не тільки для розвинених країн, але і для тих, що розвиваються.

Довідка КМЦ: FAO (Food and Agriculture Organization), продовольча і сільськогосподарська організація – організація ООН, основним завданням якої є боротьба з голодом.

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh